Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Поштарська династія: машівські Богуші півстоліття розносять односельчанам пресу

13:19 09.10.2016
605

У селі Машеві – 130 дворів. Тричі на тиждень до кожного з них навідується листоноша Марія Богуш. Вона водночас очолює місцеве відділення поштового зв’язку і розносить пошту.

Попри щільний робочий графік, жінка встигає ще й доглядати чималу господарку, вирощувати квіти а ще – випікати смачні короваї.

«Коли поштарем працював мій свекор, а він починав у 1967 році, то голова колгоспу виділяв кінну підводу. Нею їхали у Любомль і привозили в Машів поштову кореспонденцію та періодику, – каже Марія Адамівна.

Тоді листоноші доставляли людям пресу, якої було чимало, і пенсії. Сьогодні у поштарській сумці менше газет, натомість є і солодощі, і побутова хімія, і спеції та багато інших супутніх товарів».

Марія Богуш – авторитетна в селі людина. Їй довіряють таємниці, діляться радощами і горем. Адже мало не щодня машівці йдуть на пошту. Хтось платить за телефон чи електроенергію, хтось отримує пенсію або ж бандероль. А ще місцеве ВПЗ виплачує терміналом зарплату бюджетникам – учителям та працівникам сільської ради. Словом, на пошті завше людно.

«У «гарячі» дні оформляю від 40 до 70 квитанцій, – каже Марія Адамівна. – Тоді ніколи голову вгору підняти. Але я вже звикла працювати з людьми, іншої роботи не уявляю».

Жінка зізнається, що після школи отримала диплом швачки. Навіть кілька років попрацювала за фахом. Та коли вийшла заміж і потрапила в поштарську родину, вирішила продовжувати сімейну справу.

«На пошті працювати цікаво, ти завше у вирі подій. Коли йдеш селом, люди вже виглядають. Буває, затримаєшся, то бабусі непокояться, чи чогось не сталося», – усміхається Марія Адамівна.

У начальника ВПЗ за графіком два вихідні – середа і неділя. Ось тоді пані Марія зі спокійною душею йде у ліс по ягоди та гриби. А швацькі навички не забуває – без проблем пошиє постіль чи навіть розкроїть спідницю. Але це винятково для себе.

Донька Марії Богуш, Катерина Сулім, працює інструктором із передплати в Любомлі. Каже, хіба могла обрати іншу роботу, якщо фактично виросла на пошті? А от чи продовжить поштарську династію семирічний Назарчик, ще рано прогнозувати. Хоча хлопчик залюбки допомагає бабусі розносити пресу, коли гостює в Машеві.

Оксана КУЦИК

Коментарі

Тоня

22:53 09.10.2016

Марійка- дружина мого брата. Для нас вона, як рідна сестра. Хоч наших батьків давно немає в живих, але ми і наші діти з радістю їздимо в село, бо знаємо, що нас там зустріне Марійка, людина щира, з відкритим і добрим серцем. Ми вдячні їй за все і зичимо міцного здоров"я і побільше світлих днів в житті!

15 лютого
Сьогодні
Вчора
13.02.2019
12.02.2019
11.02.2019
10.02.2019
09.02.2019
08.02.2019
07.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин