Україна й українці очима білоруса

19 Серпня 2016, 08:00
1724

Із засобів ЗМІ дізнаємося, що 60% сябрів вважає події на Сході «війною проти свого народу», і лише 30% виправдовують українців. Аналогічно і анексію Криму: 60% вважає анексований Крим «відновленням історичної справедливості і поверненням Росії руських земель», а 27% − «окупацією».

Яке ж ставлення у пересічних білорусів до сучасних подій в Україні?

Наш співрозмовник Андрій Курленя народився в Бресті у 1961 році. Мати – білоруска, батько – росіянин. Після закінчення Брестського залізничного технікуму та служби на Байконурі й дотепер працює начальником одного з потягів.

Познайомився з українкою-провідницею з Любомльщини, з якою поєднав долю у 1984-му. За 32 роки подружнього життя народили три дочки. Старша працює педагогом, дві молодші отримують безкоштовну освіту у вузах Бреста.

«Вдячний своїй державі за те, що і садочок, і навчання у школах, і у вузах я не оплачував. Хотілося б, щоб дочки, які ще в інститутах, теж отримали роботу за фахом. До речі, у знайомого колеги з України троє дітей навчалися на платній формі. Та ще й «купував» двом старшим роботу», – найперше звернув увагу Андрій Васильович.

− Ваше ставлення до України і українців?

− Як казав Тарас Шевченко: «Люблю Україну свою». Вона мені за стільки літ стала рідною. І люди хороші, працьовиті, і все в країні є для забезпеченого життя, а влада – безпутня. Абсолютно нічого не робить для своїх громадян: кинула народ напризволяще та ще й з нього вижимає останні соки – військові збори, 15% відрахувань із працюючих пенсіонерів, податки… Таку владу терпіти безглуздо.

− За що Ви її так картаєте?

− Тому, що дала можливість незаконно збагатитися одним і зубожіти іншим. Олігархи жирують, а бідні вимирають. Для чого було ліквідовувати колгоспи, в яких хоч якусь копійку заробляли селяни?! У селі, де живе мій тесть, 85% – безробітні. Це жахливо!

− Скільки Ви витрачаєте на комунальні послуги?

− Щомісячно за воду, світло, опалення плачу не більше десятої частини своєї зарплати. Не можна не обурюватися цінами на українські комунпослуги. Це здирство! Дайте європейську платню, тоді встановлюйте європейські ціни. А що говорити про дороги?! І не видно кінця тим проблемам. Найбільше гнітить ваша «боротьба» з корупцією. Заставу платять вкраденими в держави грішми – і все сходить із рук. Щодо «мест общего пользования», то бруднішої країни, певно, не знайти. Тут винні і самі люди. Куди вам до Європи!

− У Білорусії таких проблем немає?

− Є, можливо, трохи іншого плану. З 2017 року теж збільшують пенсійний вік, але тільки на 3 роки, багато безробітних, та не масово. Якась упевненість у завтрашньому дні все-таки є, хоча мінусів і в нас вистачає.

− Ваше ставлення до Росії?

− Я, як і більшість білорусів, не вважаю її агресором. Якщо вона забрала чужі землі, то це кримсько-татарські. У тому ж, що йде війна на Сході, винні, в першу чергу, ваші політики. Це – джерело їхнього збагачення.

– Як Ви думаєте, чи не може Росія вчинити так із Білорусією, як з Україною?

− Стовідсоткової впевненості немає, але сподіваюся, що війни у нас не буде. І тікати, як ваші біженці з Донецька та Криму, ми не повинні.

− Щоб Ви побажали українцям напередодні 25-річчя Незалежності своєї країни?

− Міцного здоров’я всім, кваліфікованої медичної допомоги, мудрої влади, миру в країні, достатку та благополуччя в родинах, життєлюбства і впевненості у завтрашньому дні.

Галина ВАЩУК

Коментарі
19 Серпня 2016, 17:46
Білоруси, нажаль, люди які за свою свободу готові платити &quot;безкоштовною&quot; освітою та роботою в колгоспі... Не можуть вони зрозуміти наших подій і хто такій патріот.<br/>&quot;Я мужик-Беларус , пан сахі і каси, цёмен сам, бели вус, пядзі дзьве валасы...&quot;- народний поет про беларусів
Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром