Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Любомльчан закликають здавати незареєстровану зброю

09:18 29.09.2017
605

Сьогодні поліцію турбує той факт, що деякі власники досі не перереєстрували свою зброю. Більшість із них просто забувають про необхідність продовженні строку дозволу на її зберігання, але є й такі, котрі свідомо ігнорують вимоги законодавства і автоматично переходять у розряд правопорушників.

Стаття 192. Порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік

Порушення громадянами встановлених строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду або правил взяття їх на облік в органах внутрішніх справ у разі зміни місця проживання тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тому нагадуємо власникам вогнепальної зброї, що потрібно заздалегідь звертатись у дозвільну систему Любомльського ВП ГУНП У Волинській області, каб. №26, за адресою: м. Любомль, вул. Володимирська, 3, тел. 096-2543958, для ознайомлення з вимогами щодо перереєстрації.

Також у зв’язку із відкриттям сезону полювання нагадуємо власниками мисливської зброї, що перенесена або перевезена вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані. Під час перенесення або перевезення вогнепальної, пневматичної та холодної зброї, боєприпасів до неї, пристроїв та зазначених патронів власник зобов’язаний мати при собі дозвіл органу внутрішніх справ на право зберігання та носіння зброї. Категорично забороняється передавати особисту зброю іншим особам.

Зброя, бойові припаси до неї, пристрої та зазначені патрони, що належать громадянам, мають зберігатись в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках, тощо), про що повідомляються органи внутрішніх справ. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.

Стаття 190. Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї

Придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ – тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.

Стаття 191. Порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів

Порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання зазначеної зброї, тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї і бойових припасів або без такої.

Також варто не забувати, що володіння зброєю – це відповідальність не лише за себе, а й за оточуючих.

Ярослав БОГДАН,

інспектор із контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи

Любомльського ВП ГУНП у Волинській області,

Коментарі
15 лютого
Сьогодні
Вчора
13.02.2019
12.02.2019
11.02.2019
10.02.2019
09.02.2019
08.02.2019
07.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин