Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Непрості будні Штунської громади

17:33 25.04.2017
1428

Серед мальовничих поліських лісів та річок Неретва і Західний Буг розкинулося п’ять невеликих сіл – Штунь, Замлиння, Терехи, Приріччя та Висоцьк, які об’єднані у Штунську сільраду.

Про одну із шести сільських рад Любомльщини, які ввійшли до новоствореної Вишнівської ОТГ, де вже 30 квітня обиратимуть очільника та депутатів, – пише Інформаційне агенство Волинські новини.

З яким настроєм чекають на зміни жителі Штунської сільради та як господарює їхній голова Олександр Зінчук, який є одним із претендентів на керівника ОТГ? Мали нагоду відвідати ці населені пункти разом із депутатами Любомльської райради Миколою Троцем (від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП») та Богданом Малиновським (від Аграрної партії України), які приїхали сюди детальніше вивчити місцеві проблемні питання.

СМІТНИК БІЛЯ КЛАДОВИЩА ТА ДИТСАДОК У ШЕВЧЕНКІВСЬКІЙ ХАТИНІ

Із траси «Володимир-Волинський – Любомль» звертаємо ліворуч за автобусною зупинкою «Штунь», де автомобіль починає підскакувати на горбах та ямах звивистої сільської дороги.П

Передобідньої пори в Штуні не надто людно: відсвяткувавши Великдень, селяни поспішають впорядкувати місця вічного спочинку рідних на кладовищі. Тож прямуємо спершу туди, сподіваючись поспілкуватися з місцевими жителями та подивитися, чи вдалося там відремонтувати паркан і браму, як це було вирішено ще місяць тому на зборах селян. Утім тут на нас чекало перше розчарування – погнутий і подекуди ледь не до землі похилений паркан, невеликі стихійні сміттєзвалища нав­коло та кілька заклопотаних місцевих, а можливо, і немісцевих жителів, не надто охочих до спілкування.

Далі рушаємо до однієї з освітніх установ, де виховуються та зростають місцеві малюки, – Штунського ДНЗ. Виритий перед будівлею рів, у якому стоїть каламутна вода, та невеличка дерев’яна кладка, що хитається під ногами, – такий шлях щодня долають батьки разом з двома десятками малюків, які відвідують садок «Веселі дзвіночки».

Як згодом з’ясувалося, саме цей рів нібито тримає «болото, яке підступає до будівлі». Ще віддаля помітно, що штунський дитсадок, зведений у далекому 1944 році як сільська школа, нині більше схожий на таку собі шевченківську хатину з пластиковими «євровікнами».

Щойно переступаємо поріг, одразу ж у ніс вдаряє характерний запах диму – дитсадок опалюється дровами, а їсти малюкам варять також у печі-грубці (там саме докипав борщ). Нас дещо знічено, але привітно зустрічає завідувачка «Веселих дзвіночків» Оксана Виш­нер. Молода спеціалістка лише рік працює на цій посаді і щиро сподівається, що обіцянки районної та місцевої влади перенести дитсадок у приміщення будинку культури таки буде втілено у життя.

«Ми тут можемо тільки трохи побілити й щось підфарбувати – ось і весь ремонт. Щоліта нам на це виділяють певні кошти з бюджету, допомагають також і наші батьки. А серйозніших ремонтів у нас ніколи не було. Добре, що хоч два роки тому поміняли більшість вікон на енергозберігальні, а то у нас тут вітер гуляв, а на кухні вода інколи замерзала», – розповідає повар Галина Карпюк, яка майже три десятки років працює у садочку.

Депутатам вона охоче демонструє свої «володіння». Саме на кухню припадає найбільш проблемна частина даху, який увесь час підтікає. Посіріла від постійної кіптяви та сажі стеля, підбита звичайними тирсоплитами, деякі з них, здається, от-от упадуть на голову. На підлозі не краща картина: пані Галина бідкається, що часто зачіплюється за стару плитку, яка просто розсипається під ногами.

Одразу за кухнею – невеличкий кабінет завідувачки, який більше схожий на кімнату в музейній садибі. Після того як списали старенький комп’ютер, жодної оргтехніки у садочку не залишилося, тож про те, щоб роздрукувати якісь навчальні та дидактичні матеріали, годі мріяти. Районний депутат Микола Троць порекомендував завідувачці ДНЗ написати звернення на його ім’я з проханням придбати для садочка будівельні матеріали та нове кухонне приладдя

СІЛЬСЬКА МЕДИЦИНА НА ЗАМКУ

Прямуємо далі до села Замлиння, яке є справжньою окрасою Штунської громади.

Заїхали ненадовго на екологічну ферму, де нам провели екскурсію господарством, яке вже другий рік інтенсивно розвивається на теренах Любомльщини. Є на території підприємства і власна сироварня, де виробляють козячий та коров’ячий сири, поки що у невеликих обсягах і не для продажу, але згодом планують наростити обороти.

Працівниця сироварні Олена Павловська вже протягом року щодня доїжджає на роботу із сусіднього Висоцька. Каже, задоволена тим, що має роботу недалеко від дому, адже із працевлаштуванням на території Штунської сільради сутужно.

«Добре, що у Штуні не так давно відкрилася меблева фірма, то чоловіки мають куди піти. Жінки ж влаштовуються у рекреаційний центр релігійної місії «Карітас-Спес» покоївками та прибиральницями. Також популярним місцем для працевлаштування у нас є лісгосп. Для реш­ти ж єдиний вихід – заробітки за кордоном», – зазначає молода жінка, нарізаючи гостям ароматний дозрілий сир для дегустації.

На зворотному шляху заїжджаємо до чи не єдиної соціальної установи в селі – Замлинського фельдшерсько-акушерського пункту, що розташований поряд із напівзруйнованою будівлею колишньої школи. На жаль, ознайомитися з особливостями сільської медицини нам так і не вдалося, адже на дверях медичного закладу висів добротний замок, а крізь нові енергозберігальні вікна побачили характерний для незавершеного ремонту безлад. І жодних оголошень із графіком роботи.

Запитуємо у старшої жіночки з тростинкою, яка саме проходила повз, чи працює взагалі їхній ФАП. Як з’ясувалося, лише два дні на тиждень жителі села можуть отримати медичну допомогу чи консультацію – по п’ятницях та вів­торках.

«Лікар у селі має бути цілодобово, але, оскільки завідувачка ФАПу доїжджає до нас з іншого населеного пункту, то замлинцям уколи робить колишня лікарка районної лікарні, яка нині на пенсії», – розповідає пані Марія.

Слово за словом зайшла мова про місцеві проблеми та надії. Жінка поскаржилася, що вже довгий час не розв’язують проблему, яку порушували на останніх зборах селян, пов’язану зі старою тополею, що стоїть при дорозі на виїзді із Замлиння.

На височезному дереві, повністю всіяному омелою, одна з гілок надломлена і загрожує колись-таки гепнутися на землю. Голова сільради пояснив селянам, що розв’язання цієї проблеми не належить до його компетенції, мовляв, це справа дорожньої служби.

Є негаразди у селі, за словами пані Марії, і з вивезенням сміття та ремонтом доріг, які постійно розбивають лісовози.

ШІСТЬ ТИСЯЧ КНИГ – В АВАРІЙНОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ

Поїздивши трохи селами Штунської сільради, ми мали чимало запитань до тамтешнього голови Олександра Зінчука, кабінет якого – в частині приміщення будинку культури, який з першого погляду схожий на такий, що взагалі не використовується за призначенням: пошкоджені вхідні двері, діряві сходи та вікна без шибок. Тут на нас чекало чергове розчарування – ще один добротний «амбарний» замок цього разу вже на дверях сільради.

У пошуках хоча б однієї живої душі піднімаємося сходами на другий поверх, де панує особлива атмосфера: облуплені та уражені грибком стіни, безлад та бруд. Раніше у цьому приміщенні була колгоспна контора, а нині тут хочуть облаш­тувати дитячий садочок та ФАП. Уже ніби є і проектно-кошторисна документація, розрахована на близько 10 мільйонів гривень (вартість усіх відновлювальних робіт). Перекриття лише покрівлі коштує півтора мільйона гривень.

Ми саме збиралися спуститися назад, як раптом в кінці коридору вигулькнула пані бібліотекарка. Виявляється, у цьому ж приміщенні є і сільська книгозбірня, яка раніше розташовувалася в іншому крилі будинку культури, але після того, як почав текти дах, мусово було рятувати книжковий фонд, а це – понад 6000 книг, розмістивши його у найбільш придатному приміщенні.

Пані Ніна на робочому місці не скидає верхнього одягу, адже з опалювальних пристроїв тут лише електричний калорифер. Запитуємо, де ж зараз працівники адміністрації сільради, на що отримуємо відповідь: секретар саме вийшла на обід, а голова у відпустці.

ЗВІТУ ГОЛОВИ НЕМАЄ

Враженнями від побаченого у Штунській сільраді поділилися районні депутати. «Скільки років живу, ще не бачив такого жахливого дитячого садочка. Вважаю, що у Штуні бракує доброго господаря, адже якщо зараз заїхати у Вишнівську сільраду, то там скрізь порядок, з усього видно, що роботу організовано правильно», – зазначив депутат від Аграрної партії Богдан Малиновський.

«Нещодавно мені привезли звернення з села Бережці щодо ремонту спортзалу в місцевій школі, яке я скерував до відділу освіти. Як з’ясувалося, спортзал у школі досі не відремонтований, бо директор жодного разу не звертався по допомогу. Схожа ситуація і в Штуні, де чомусь сидять і чекають, що хтось прийде й усе їм зробить», – додав депутат від УКРОПу Микола Троць.

Утім несправедливо було б не запитати думки щодо розвитку громади у голови Штунської сільради, тож контактуємо із Олександром Зінчуком телефоном. На жаль, знову невчасно.

«Стан багатьох наших сіл дуже занедбаний. Наприклад, мені вперше за 25 років у Штунській сільраді вдалося домогтися ремонту 800 метрів дорожнього покриття. Місяць тому звітував перед громадою – торік наш бюджет склав 471 тисячу гривень, стільки ж було витрачено», – зазначив сільський голова Зінчук.

Хотілося, звісно, ознайомитися детальніше зі звітом пана Олександра, але цього документа немає у вільному доступі.

Ірина КУПРІЯНОВА

Фото автора

Любомльський район

Коментарі

Круто

17:46 25.04.2017

Респект самому адекватному кандидату на голову ОТГ.)))))))))))))))))))))))))))))))))

Лєна

17:51 25.04.2017

Люди будьте адекватні ,як будете робити свій вибір!

Дмитро

19:02 25.04.2017

Від Вашої супер замовної статті просто смердить!!!

Стас

20:14 25.04.2017

Мені здається,що то від роботи такого голови Смердить! То просто сором,як тоді Зічуку можна довірити ОТГ! Називається Пропіарили! Замість того,щоб буклети робити,треба було за ті кошти найняти погрущика і вивезти сміття тоді проблем би не було!))))

Невідомий

21:15 25.04.2017

А за кого там голосувати крім Зінчука! Добре Сущик попрацював з статею разом з Любомльськими"крисами"

Олеся

21:52 25.04.2017

Люди, не дай Боже вам мати такого тупого голову,якого маємо ми. Голосувати за Зінчука? Та ви з глузду з'їхали? Ви краще почитайте дійсно заказну статтю в газеті "Наше життя",отам ні слова правди. Невже ви не розумієте,що це просто підставна особа?

Олеся

22:00 25.04.2017

Відколи це Свідки Єгови почали церкві допомагати? Дарувати зелені насадження,організовувати дискотеки.А на які гроші цікаво дізнатися? Брошури з агітацією в кожному паркані. Та від такої агітації просто смердить. Гарно взялися спонсорувати Зінчука люди яким просто не дає "господарювати" Сущик. Благаю, думайте за кого віддати свій голос,зробіть це обдумано.

Тетяна

22:13 25.04.2017

Людина, руками якої вигідно буде "порядкувати" зацікавленим особам - ось все, що можу сказати про сільського голову с.Штунь. Я думаю, що люди, яким дійсно не байдужа доля ОТГ, зроблять правильний вибір і проголосують за порядну і хорошу людину Сущика В.С. Це один з небагатьох, хто робить "не словом, а ділом".

Мирослава

22:49 25.04.2017

Сущик- людина мудра і порядна,він би такого ніколи не робив(на рахуно статті)! Побільше таких людей на владних місцях як Сущик В.С.!Мені здається,що це просто людям набридло дивитись,як Зінчука виставляють в гарних кольорах,а насправді...якщо ми проголосуєм за Олександра Анатолійовича буде занепад усій ОТГ!)))

жителька отг

00:02 26.04.2017

Такого кандидата і близько
неможна підпускати до керування громадою. Розвалить і замусорить все." На готовий коровай рот не роззявляй". гарного господаря здалека видно без агітації сущик молодець.

Вишнівчанка

00:04 26.04.2017

Люди голосуйте з розумом,вирішується наша доля і доля громади.Все залежить тільки від нашого вибору.За 1.5року СУЩИК В.С зробив більше як попередній ................

Анатолій О.

13:09 26.04.2017

Прочитавши цю статтю, я нарешті зрозумів, чому деякі «передові» та «успішні» жителі села Вишнів під «керівництвом» Козла Віктора , Удальцова Дмитра і деяких інших, хочуть за будь-яку ціну обрати головою Вишнівської об»єднаної територіальної громади голову Штуньської сільської ради Олександра Зінчука. А для того, щоб не тільки у Штуньській с\раді , а і у всій майбутній громаді був такий «ПОРЯДОК»! Щоб у дитячому садочку падала зі стелі штукатурка, а в печі-грубці, а не на сучасній плиті, варилася їжа для діток. Щоб школа стана «напівзруйнованою», а не відремонтованою. Щоб на ФАПі висів замок Нам потрібен такий «керівник» ще і для того, щоб навколо кладовищ були неймовірні гори сміття. Я побачивши фото у цій статті, був здивований запустінням і бідністю даних «краєвидів»! Я ж раніше неодноразово по роботі бував на цих територіях, там було видно руку господаря. А зараз? А от вище вказані Козел В. та Удальцов Д. діють не зрозуміло (хоча для мене дуже зрозуміло!) Вони хочуть щоб у громади був такий «тихий» керівник, яким можна було б керувати у своїх інтересах! А їхні «інтереси» ми, жителі Вишнева, добре знаємо!знаємо.Вони так відкрито і говорять: «ми будемо платити алкоголікам по 200 грн і вони будуть голосувати так як ми скажемо» Вони об»їзджають села і поливають брудом кандидата на голову громади Сущика В.С. А він за 1 рік перебування Вишнівським сільським головою зробив більше, ніж попередній голова (тесть Козла В.) за всі строки перебування головою!

Анатолій О.

13:11 26.04.2017

Тому я закликаю всіх добре подумати і зважити, за кого проголосувати 30 квітня - за хорошого господаря, роботу якого видно кожен день, чи за людину, яка не тільки не створить нічого нового і передового, але і зруйнує те хороше, що вже зроблено і задумано.

Ольга

21:21 26.04.2017

Саша покайся. Ти хороша людина але не для керівника такого рівня. Печі мурувати тут ти майстер і цього від тебе не забереш. Ти зробив надто велику помилку пішовши на поводу в грошолюбів які заробляли гроші лише "чесним" шляхом. Зумій достойно виправити помилку і відновити свою репутацію.

Надія

21:41 26.04.2017

Люди,ви про що?Невже не зрозуміло,що стаття замовна.Та такі фото можна зробити у будь-якому селі.І не все так добре у Вишневі.А люди зроблять свій вибір і без таких статей.

Катя

10:18 27.04.2017

Так дійсно-це фото нашого села ,але господар тут безвідповідальний.ЦЕ ЛЮДИНА ЯКА САМА НЕ ВМІЄ ЗРОБИТИ,А ВЛАДИ ХОЧЕ.Ми обираємо не в Києв,а собі керівника котрий думає за людей,а це підставна людина........... Сущик недався щоб ним керували, от і НЕ ПІДХОДИТЬ.Все залежить від тільки від нас,кого обиремо так і будемо жити.ЛЮДИ НЕ БІЙТЕСЯ НЕ БЕРІТЬ ГРОШІ,ВИРІШУЄТЬСЯ ВАША ДОЛЯ МАЙБУТНЄ ВАШИХ ДІТЕЙ,ВНУКІВ.

Катя

15:54 27.04.2017

Сущик не підходить Мажорам які просувають Зінчука.СУЩИК =КРАЩИЙ.

Сущику

18:35 27.04.2017

А по чім буде земелька в отг?так само як у Вишнівській сільраді чи дорожче?

Ольга

08:08 28.04.2017

Земелька буде безкоштовна як і була з приходом Сущика який ретельно бореться з корупцією. Не путайте Вищнівську сільську раду яка була за царювання династії Куликів-Козлів і нинішню. А хочете платити то підтримайте кандидата під керуванням крутих хлопчиків.

таня

19:50 28.04.2017

сашо. схаменися. на чужий коровай рот не роззявляй

Надія

10:13 10.05.2017

Прочитавши статтю та всі ваші коментарі, чомусь огидно читати, тому що це все під замовлення. Як один так і другий голова працюють однаковий термін, але в десятки рази, не з однаковим бюджетом, тоді оцініть роботу кожного.

18 лютого
Сьогодні
Вчора
16.02.2019
15.02.2019
14.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
11.02.2019
10.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин