Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Облаштування стоматологічного кабінету в Рівному обійшлося у 140 тисяч гривень.
Облаштування стоматологічного кабінету в Рівному обійшлося у 140 тисяч гривень.

У Рівному відкрили сучасний стоматологічний кабінет

15:35 17.09.2018
1606

Нещодавно у селі відбулася ще одна значима подія для місцевих жителів: у відремонтованому фельдшерсько-акушерському пункті відкрили сучасний стоматологічний кабінет з новеньким обладнанням та імпортними пломбами.

З нетерпінням місцеві жителі чекали й на відкриття стоматологічного кабінету, в якому надаватимуть безкоштовне лікування та проводитимуть видалення зубів. А робитиме це фахівець із 39-річним досвідом роботи Микола Пастушенко.

Як і годиться за християнським звичаєм, освятив стоматкабінет настоятель Петро-Павлівського храму села Рівне, протоієрей, отець Василій. Опісля вітання линули від гостей та місцевих жителів.

«Стоматологічний кабінет дуже потрібний у селі, адже люди не слідкують за зубами, від цього виникають шлунково-кишкові захворювання. Потрібно й дітей привчати до гігієни ротової порожнини, а це стане можливим завдяки профоглядам у школі», – наголосив генеральний директор ТМО Любомльського і Шацького районів Володимир Дибель.

«Дякуючи підтримці Володимира Юрійовича Дибеля, Миколи Михайловича Пастушенка, Олени Володимирівни Пасаман, нашим депутатам, ми маємо сучасний стоматологічний кабінет, який є хорошим подарунком для місцевих жителів. Звісно, першочергово за рахунок сільської ради тут обслуговуватимуть людей пільгових категорій та дітей, – розповів голова Рівненської ОТГ Володимир Крижук. – Вірю, що з часом тут протезуватимуть зуби. Це лише старт, попереду і наступні етапи. Вже є медустановки в Гущі і Столинських Смолярах, у Забужжі проводимо ремонт амбулаторії. Разом ми робимо потрібну справу, адже не кожен може поїхати у райцентр чи піти до приватного стоматолога полікувати зуби.

«На запрошення Дмитра Дмитровича Маляса взимку приїхав сюди, подивилися, що і як, тоді я запропонував підготувати програму і по ній відкрити тут стоматкабінет, – пригадав Микола Михайлович. – Програму написали, кошти виділили. Але з нашою бюрократичною системою виникло багато перешкод. Скажу чесно, я 11 років пропрацював завідуючим стоматвідділенням у Любомлі, тоді було легше».

Як розповіла заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олена Пасаман, облаштування стоматологічного кабінету у Рівному обійшлося у 140 тисяч гривень. Ще 30 тисяч виділили на кабінети у Гущі та Забужжі на підручні матеріали до кінця року, 100 тисяч – на зарплати. Загалом 270 тисяч передбачено до кінця року на надання стоматологічних послуг по ОТГ.


«23 травня була підготовлена програма. За кілька місяців ми все закупили, і вже з 1 серпня функціонують заклади. Завдяки нашій програмі лікарі-стоматологи залишилися на роботі, адже вони були попереджені, що, у зв’язку з відсутністю фінансування у районі, потрапляють під скорочення, – повідомила Олена Володимирівна. – Ми мали дві ліцензії від ТМО Любомльського і Шацького районів, під які взяли лікарів. Так як у нас було лише по ставці у Гущі та в Забужжі, то одну поділили і таким чином у Рівному змогли теж надавати послуги стоматолога. У перспективі у нас облаштування стоматкабінетів у Столинських Смолярах і Полапах. Потрібно буде думати над додатковою ставкою. Наша програма розрахована на два роки, сподіваємося, що впораємося за цей час».

Стоматологічний кабінет у Рівному працюватиме двічі на тиждень у понеділок і четвер. Миколі Пастушенку асистуватиме медсестра Оксана Гупало. Тут надаватимуть первинну допомогу, а також планують організовувати профогляди у школі й дитсадку.Коментарі
22 лютого
Сьогодні
Вчора
20.02.2019
19.02.2019
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
15.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин