Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Любомлі відкрили унікальний міськрайонний ЦНАП

18:42 19.07.2018
2315

ЦНАП було модернізовано у рамках проекту Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Цей проект реалізували у Волинській, Львівській та Рівненській областях.

У четвер, 19 липня, у райцентрі відбулося урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг, який два місяці працював у тестовому режимі. Розділити цю подію, окрім представників влади району, завітав голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко.Приміщенням слугувала колишня будівля готелю комунальної власності, яку вдалося зберегти. Першим етапом стала реконструкція даху та заміна покрівлі. Грантовий контракт про виконання уклали ще у 2015 році, а початком стало 1 лютого 2016-го. Після того, як ОДА визнала проект Любомльської міської ОТГ одним із переможців відбору, 31 травня цього року він почав працювати.

Загальна сума видатків на створення такого центру становить понад мільйон гривень, з яких 861 тисяча 837 гривень – залучені кошти гранту, (81відсоток від загальної суми) і 200 тисяч – кошти співфінансування, які включають гроші Любомльської ОТГ (19відсотків). Перекриття даху вартувало близько 600 тисяч гривень та 1 мільйон 300 тисяч — опалення.


«Коли райдержадміністрація відмовилася від своїх повноважень, місто не втратило можливості взяти участь та виграти грант. Загальна кількість штатних працівників – 12, з яких три — адміністратори і три — реєстратори, а також п’ять віддалених робочих місць, працівники яких обслуговують у селах Бірки, Куснища, Запілля, Підгородне, – розповів керівник відділу ЦНАПу Любомльської міської ради Іван Маїло. – Послуги надаватимуться не тільки мешканцям ОТГ, а й іншим жителям району, а зібрані гроші йтимуть в бюджет міськради. Ми надаємо 74 види різних адміністративних послуг: соціальні, реєстрації бізнесу, майна, оформлення субсидій. Щомісяця до нас приходить до тисячі відвідувачів».


Також приємним сюрпризом і «додатковою штатною одиницею», як висловився Олександр Савченко, стала подарована ним валіза, в якій є все необхідне для надання всіх державних адміністративних послуг на дому людям з обмеженими можливостями або ж похилого віку.


Про переваги Центру розповідав голова Любомльської ОТГ Роман Ющук:

«Спільними зусиллями нам вдалося відкрити такий унікальний й, мабуть, єдиний в Україні ЦНАП. Адже в одному приміщенні знаходиться і Центр надання адміністративних послуг, і Державна міграційна служба. Таке розташування допомагає якісно та швидко отримати потрібні документи. Також важливим є те, що він міськрайонний. Ну і, звичайно, ще одна відмінність — ліквідація і заміна районного ЦНАПу. А це є доказом того, що влада розуміє — послуги повинні бути максимально наближеними до людей і не потрібно боятися змін».

Віднині ЦНАП працює з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 17.00, у четвер – з 08.00 до 20.00, субота і неділя – вихідні.

Ірина САВОШ, студентка II курсу ЛНУ імені І. Франка

Коментарі
12 грудня
Вчора
10.12.2018
09.12.2018
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
05.12.2018
04.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин