Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Повідомили, скільки жителів Любомльщини уклали договір із лікарями

18:00 17.07.2018
1405

Під час робочої наради з керівниками територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в районі в РДА обговорили і проаналізували питання про стан укладення декларацій жителів району з сімейними лікарями КЗ «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Любомльського та Шацького районів.

Як проінформувала директор КЗ «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Любомльського та Шацького районів» Тетяна Васенько, наразі жителями району з сімейними лікарями центру первинної медико-санітарної допомоги підписано 15 010 декларацій, що становить 38 відсотків від загальної кількості населення, – інформує сектор з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату РДА.

З якими медиками можна підписати декларацію, читайте у матеріалі: «Сімейна декларація: коли і з якими лікарями Любомльщини можна підписати угоду».

Нова система не прив’язує пацієнта до медобслуговування за місцем прописки чи проживання. Кожен має право обрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря будь-де й у будь-якому медзакладі. Гроші за обслуговування заплатить держава. До речі, кожен сімейний лікар має право приймати лише дві тисячі пацієнтів.

«Для укладення декларацій громадяни мають особисто чи через довірених осіб звернутися до обраного сімейного лікаря чи педіатра. Для підписання декларації необхідно при собі мати паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер та контактний номер телефону за,яким можна контактувати з пацієнтом. При укладенні декларації з педіатром для дитини необхідно мати,ще і свідоцтво про її народження», – звернула увагу Тетяна Савівна.

Після підписання декларації з пацієнтом, сімейний лікар чи педіатр буде відповідальний за: обстеження стану здоров’я; діагностику та лікування хвороб, травм, отруєнь, ускладнень під час вагітності; спостереження за хронічними захворюваннями; надання невідкладної допомоги; направлення на вторинну (спеціалізовану) або третинну (високоспеціалізовану меддопомогу; проведення профілактики (вакцинації, оглядів та досліджень пацієнта з групи ризику).

Насправді сьогодні надзвичайно відповідальний процес, тому що з 1 липня поточного року кардинально змінилася система фінансування первинної санітарно-медичної допомоги. І для забезпечення цих змін необхідно здійснити комплекс ефективних кроків. По-перше, всі заклади первинної ланки перетворюються в комунальні некомерційні підприємства. По-друге – вони повинні максимально зареєструвати декларації з населенням на обслуговування, адже надалі фінансування цих закладів буде здійснюватися відповідно до того, скільки подібних декларацій підписано. А в свою чергу ці кошти будуть спрямовуватись на будівництво нових амбулаторій, а також на вирішення комплексних питань, пов’язаних із забезпеченням комунікацій.

«У районі необхідно активно посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо проведення медичної реформи. Всі жителі Любомльщини, зокрема літні люди в селах, які не користуються інтернетом та іншими сучасними засобами зв'язку, повинні знати, як обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію», – наголосив голова райдержадміністрації Олександр Устименко.

Коментарі
11 грудня
Вчора
09.12.2018
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
05.12.2018
04.12.2018
03.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин