Апеляційна палата зменшила заставу експрацівнику СБУ у справі контрабанди через Ягодин

19 Червня 2024, 10:39
Апеляційна палата зменшила заставу експрацівнику СБУ у справі контрабанди через Ягодин 377
Апеляційна палата зменшила заставу експрацівнику СБУ у справі контрабанди через Ягодин

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього працівника Служби безпеки України Олександра Громика, але зменшила йому заставу з 36,33 до 20 мільйонів гривень. НАБУ і САП підозрюють його у створенні злочинної організації на Волинській митниці.

Таке рішення 11 червня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Громика, але зменшив йому заставу з 42,4 до 36,33 мільйона гривень. Сторона захисту подала скаргу на продовження арешту.

«Апеляційні скарги захисників підозрюваного (Громика – ред.) задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 24 квітня 2024 року в частині розміру застави змінити та визначити (Громику – ред.) заставу у розмірі 20 000 000 гривень. В решті ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 24 квітня 2024 року залишити без змін, а апеляційні скарги – без задоволення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили злочинну організацію, яка займалася зловживаннями на Волинській митниці. Її члени забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів за схемами так званого «чорного» та «сірого» імпорту, чим заподіяли державі понад 475 мільйонів гривень збитків.

Як встановило слідство, за період вчинення злочину його учасники під керівництвом експрацівника СБУ у змові зі службовими особами Волинської митниці здійснювали незаконне переміщення високоліквідних товарів через міжнародний пункт пропуску «Ягодин».

Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими «товарами прикриття» зі значно меншою вартістю. Службові особи Волинської митниці зокрема забезпечували митне оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

Коментар
23/07/2024 Вівторок
23.07.2024
22.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром