Завершили перший етап робіт з модернізації пункту пропуску Ягодин

29 Травня 2024, 22:32
Завершили перший етап робіт з модернізації пункту пропуску Ягодин 432
Завершили перший етап робіт з модернізації пункту пропуску Ягодин

Спільно з проєктом USAID «Економічна підтримка України» завершили перший етап робіт з модернізації автомобільного пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ», що межує з Польщею.

Про це повідомив Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм.

Цей КПП є найбільшим на кордоні України з Республікою Польща за пропускною здатністю. В умовах воєнного стану він відіграє важливу роль для економічної безпеки України, а в перспективі може стати одним із найбільших у Східній Європі.

Зважаючи на те, що «Ягодин – Дорогуськ» є одним з найбільш завантажених пунктів пропуску на кордоні з Європейським Союзом, плануємо провести його реконструкцію, що передбачає будівництво нового додаткового терміналу, реконструкцію існуючого пункту пропуску, будівництво нового мостового переходу через річку Західний Буг та будівництво сервісної зони.

Завдяки такій реконструкції буде збільшено пропускну спроможність КПП та покращено експортну логістику.

Вже розпочали розробку ТЕО для будівництва нового терміналу пункту пропуску та нового мосту через річку Західний Буг, партнерами також розпочато виготовлення проектної документації для будівництва нового терміналу.

Завершили перший етап  - провели великий комплекс робіт щодо реконструкції існуючого пункту пропуску. Встановили 10 модульних будівель, включаючи шість сучасних офісів для оформлення документів тих, хто перетинає кордон. Кожен модульний офіс повністю утеплений та мебльований, обладнаний системами опалення, вентиляції та кондиціонування, підключений до комунікацій (електрика, вода та опалення), що забезпечує комфортні умови для роботи Державної митної та прикордонної служб України.

Відремонтували пошкоджені тротуари та бордюри, труби для зливу дощової води, пофарбовано металеві огорожі, а також замінено дорожнє покриття, оновлено дорожню розмітку, огорожі та знаки.

Встановили 459 нових світлодіодних ліхтарів та світильників, що значно покращило освітлення та підвищило безпеку та захист у нічний час. Крім того, встановлено двоє мобільних динамічних ваг для транспортних засобів — універсальне обладнання, яке можна використовувати як доповнення до стаціонарних ваг для зважування транспортних засобів і вантажу, забезпечуючи гнучкість у вирішенні різних вимог до зважування.

У 2023-2026 роках USAID через Проєкт USAID «Економічна підтримка України» виділяє 115 мільйонів доларів США на безпосередню підтримку Уряду України, зокрема Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державному агентству з відновлення та розвитку інфраструктури України, Державній митній службі та «Укрзалізниці» для модернізації 42 пунктів пропуску України

 

Коментар
12/06/2024 Середа
12.06.2024