Три основні питання – про кредит для ФОПа
Коли ви зареєстровані як фізична особа-підприємець, ви можете розраховувати на кредити від банків.
За своєю організацією кредит для ФОП майже не відрізняється від тих, що пропонують для звичайних фізичних осіб.
Як оформлювати кредит?
У кожного банку є свій алгоритм оформлення позики. Розберемося з механізмом оформлення кредиту на прикладі IdeaBank.
Основні моменти:
- ви можете подати заявку онлайн – для цього треба ввести свої дані й контакти;
- попереднє рішення за кредитом ви отримуєте вже за хвилину;
- кошти можна отримати готівкою після підписання основного договору;
- не потребує застав і фінансових порук.
Тут банк спростив умови для отримання кредитних коштів. Нині доступний мікрокредит від 10 до 300 тисяч гривень.
Пакет документів тут мінімальний: паспорт та ідентифікаційний код. Для кредиту на суму понад 150 тисяч гривень також треба надати фінансову звітність ФОП.
Що треба декларувати ФОПам?
Кредит видають на конкретний термін під відсоток. Іноді кредит може бути цільовим. Проте в будь-якому випадку, за Податковим кодексом, кредит не має належати до доходів ФОП, якщо клієнт своєчасно повернув кошти банку.
Тобто якщо ФОП виплатив усі боргові зобов’язання у виділений термін, то він не включає кредит до своїх доходів. Якщо ж після закінчення дії договору позичальник досі не віддав якусь частину кредиту, то вона стає частиною доходів ФОП. Оподаткувати її необхідно за загальними правилами.
Коли кредит для ФОПа – корисний?
ФОПу варто спочатку серйозно подумати, чи вигідний цей варіант, чи варто ним скористатися. Є декілька випадків, коли кредит для підприємців буде дійсно корисним і допоможе покращити бізнес:
Вам треба розширити бізнес. Зручний варіант, коли ви не хочете залучати до справи сторонніх людей. Витратити кошти можна на виробництво нових продуктів, відкриття нової торгової точки чи найму нових працівників.
Вам потрібно оновити обладнання. Часто це допомагає збільшити продуктивність виробництва, покращити умови надання послуг і підтримувати працездатність підприємства в цілому.
Ви хочете збільшити свою конкурентоспроможність. Це можна зробити різними шляхами: додати нові продукти чи послуги, покращити сервіс, сплатити навчання для працівників тощо.
Кредит варто розглядати як тимчасову інвестицію для швидкого результату. Важливо прорахувати, чи зможете ви повернути кошти від цього вкладу й виплатити борг банку.
Отже, вибирайте найбільш вигідні умови для ФОПа й розвивайте українській бізнес.