Польські перевізники завершили блокування пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин»

11 Грудня 2023, 14:54
Польські перевізники завершили блокування пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин» 1233
Польські перевізники завершили блокування пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин»

Польські перевізники завершили протест перед пунктом пропуску «Дорогуськ – Ягодин».

За інформацією, отриманою від Прикордонної варти Республіки Польща 11 грудня о 14:00 завершилася акція протесту польських перевізників перед пунктом пропуску «Дорогуськ – Ягодин». Про це інформують у Держприкордонслужбі.

Оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів в обох напрямках здійснюють у звичайному режимі.

Просять водіїв врахувати цю інформацію під час планування міжнародних перевезень.

До блокади через цей напрямок впродовж доби кордон перетинало 1200-1300 вантажівок. Тоді як під час акції протесту за добу на в'їзд в Україну оформляли 100-130  вантажних автомобілів, на виїзд – близько 30.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні. Як українські, так і польські експортери, імпортери та перевізники вже зазнають збитків, так само страждають і взаємини між двома країнами, які ще не встигли відновитися після зернового конфлікту.

16 листопада з'явилась інформація, що Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Страйкарі обіцяли пропускати певні види товарів на кордоні. Йдеться про гуманітарку й інші небезпечні вантажі, наприклад, паливо. Втім, відповідні особи фіксують порушення обіцянки, оскільки вищезгадані машини й надалі стоять в загальній черзі. 

Асоціація «Укравтопром» із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

До слова, минулого тижня Мінінфраструктури спільно з профільними асоціаціями та перевізниками створило штаб допомоги українським водіям. Його ключова задача – забезпечити українських перевізників їжею, питною водою, медикаментами допоки не буде відновлена стабільна робота пунктів пропуску. 

Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників 25 листопада роздали 2500 тисячі літрів води, 1200 обідів та необхідні медикаменти водіям, що заблоковані перед пунктом пропуску «Дорогуськ – Ягодин».

Коментар
26/02/2024 Понеділок
26.02.2024