стрічка

Екс-голові Любомльської РДА втричі зменшили розмір застави

17 Квітня 2018, 11:42
1872

Правозахисник Миколи Пархомука Ярослав Грищенко подав відповідне клопотання, яке суд частково задовільнив.

Про це стало відомо на черговому розгляді кримінальної справи вчора, 16-го квітня у Луцькому міськрайонному суді, – пише КОРДОН.

Тепер ж розмір застави, відповідно до рішення суду, сягає 140 960 гривень, тобто 80 прожиткових мінімумів. Натомість 339 040 тисяч гривень мають повернути дружині підозрюваного – Надії Пархомук.

Нагадаємо, напередодні, 26 лютого 2018 року екс-голові Любомльської РДА перекваліфікували злочин з особливо тяжкого на тяжкий. Прокурор, зважаючи на зміни в законодавстві, змінив обвинувачення з частини 4 статті 368 на частину 3 статті 368 кримінального кодексу України. 3-го квітня 2017 року Миколу Пархомука звільнили з-під варти внаслідок внесення застави у розмірі 480 тисяч гривень. Їх внесла за чоловіка Надія Пархомук.

Адвокат екс-посадовця Ярослав Грищенко зачитав перелік розписок про позичання коштів дружиною підозрюваного. Так, впродовж 1-го квітня 2017 року Надія Пархомук позичила у різних осіб від 30-ти до 60-ти тисяч гривень на загальну суму 450 тисяч гривень.

Допитали на засіданні і ще одного свідка у справі – приватну підприємицю Оксану Чабан. Вона – одна із п’яти осіб, які погодилися надати копії своїх документів для оформлення землі для користування Наталії Міненко, яка власне дала хабар Миколі Пархомуку. За це їй, які і іншим свідкам-підприємцям обіцяли грошову винагороду, яку ті так і не отримали.

Також під час розгляду справи, правозахисник Пархомука витребував всі протоколи та матеріали оперативно-розшукових дій щодо справи. Мовляв, за його підзахисним правоохоронці вели стеження ще за 5 місяців до затримання, і ретельно готувалися до цього. Але, за словами антикорупційного прокурора Віталія Шкрума, таких матеріалів слідство не може надати через гриф «таємності», а також через фактичну відсутність таких матеріалів досудового слідства.

Продовжать розглядати корупційну справу вже 24-го квітня о 10:00 год. У Луцькому міськрайонному суді.

Нагадаємо, голова Любомльської РДА Микола Пархомук, якого затримали на хабарі в 2 тисячі доларів, тривалий час не був відсторонений зі своєї посади і продовжував займати посаду голови РДА.

Миколу Пархомука, зі слів нардепа Ігоря Гузя, «проштовхнув» на посаду голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик. Після виявленого факту хабарництва Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час засідання уряду 6 квітня звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням відсторонити із займаної посади Миколу Пархомука. Врешті, 11 квітня посадовця відсторонили з посади.

Коментарі
18 Квітня 2018, 15:39
та не мучте чоловіка,він поганого нічого не зробив.ну хотів заробити перед святами пару копійок.пішов би до церкви ,зробивби пожертву,покаявся ,потім випивби чарку у ,,шлапи,, і далі думав би що корисного зробити для рідного краю.чим не пацріот.а так що ,всі чесно зароблені і наколядовані копійки адвокатам ,плокулолам,суддям а земля то лежить не засіяня і\не орана,ех свята людина.він же брав не тільки для себе
Коментар
29/01/2022 Субота
29.01.2022
28.01.2022
27.01.2022
Афіша