Учні Куснищанського ліцею досліджували російську пропаганду під час XR-виставки

14 Листопада 2023, 20:43
Учні Куснищанського ліцею досліджували російську пропаганду під час XR-виставки 833
Учні Куснищанського ліцею досліджували російську пропаганду під час XR-виставки

У селі Куснища Любомльської громади школярі місцевого ліцею ознайомилися із XR-виставкою «Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда».

Виставку для учнів 8, 9-А та 9-Б класів презентували 13 листопада, інформує Район.Любомль.

Захід відбувся в рамах гуртка з медіаграмотності «Район.Діти».

Виставку організували у нещодавно відкритому класі безпеки – навчальному кабінеті, який обладнали усім необхідним, актуальним для теперішнього часу приладдям.

На початку заняття діти ознайомилися із видами, методами, технологіями та можливостями використання пропаганди. Обговорили приклади до кожного виду та методу.

Школярі звантажили спеціальний застосунок, що поєднує звичайний формат постерів з новітніми технологіями – 3D моделями, аудіо, відео, VR-порталами, фотокартками, що оживають.

Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві.

«Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. Завдяки додатку edAR всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки. При наведенні смартфона на плакат мобільний додаток edAR активує та «оживляє» плакати. Унікальні плакати виставки створили з використанням штучного інтелекту, шляхом аналізу великого масиву даних на тему пропаганди», – розповідає Олександр Хоміч.

Школярі сканували зображення на плакатах та спостерігали, як картинки «оживали» та рухалися. Віртуально побували під аркою Чорнобиля, у лабіринті фейків, відвідали палаючий російський воєнний корабель. Також вдалося походити на кладовищі розстріляних машин під Києвом. 

Щоправда, не у всіх учнів вдалося оживити всі плакати, адже не кожен девайс підтримує функцію доданої реальності. 

 

Коментар
26/02/2024 Понеділок
26.02.2024