Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцькій школі експонується виставка журналіста з Любомля

10:24 03.03.2018
525

У Луцькій ЗОШ №3 відбулася презентація виставки коренепластики любомльського журналіста, літератора Володимира Філіпчука «Дивись у корінь».

Відкрив її та провів імпровізований урок на тему лісу прес-секретар Волинського ОУЛМГ Сергій Цюриць, – інформує прес-служба лісівників.

Розповідь про Володимира Філіпчука та його вироби була збагачена історіями про появу цих деревотворів та роздумами про ліс, його красу, яку потрібно вміти бачити та оберігати.

Мистецькі витвори із дивовижних коренів, зроблені любомльчанином, повертають людську уяву і до фольклорних мотивів та міфологем драми Лесі Українки «Лісова пісня» з її незвичними, а часто й невидимими для людського ока персонажами.

Вироби народного умільця розбудили уяву школярів, тож вони мали можливість пофантазувати на теми Лесиних героїв, а заодно поговорили про феномен поліської природи, де ліс займає найпочеснішу нішу. Адже саме Леся Українка звернулася до проблеми збереження екології природи, дуже ретельно виписала образ чи не найпершого українського лісівничого – дядька Лева, що беріг не тільки дерева, а й розумів невидимий лісовий світ, оберігав його.

Щодо самої виставки. До творення незвичних «лісових персонажів» у пущах Любомльщини долучилися час, дощі, мороз, вода, мурашиний народ, жуки, комахи і лиш останні «розпізнавальні штрихи» додав митець-природолюб. Ці дивовижні роботи із коріння, сучків, смолянистих неперетлілих «ребер» сосон, осередь дуба, граба, ліщини будять уяву, закликають у світ прадавніх міфічних лісових істот чи й сьогодення.

Нагадаємо, що відкриття цієї виставки відбулося в галереї обласного науково-методичного центру культури, тепер із нею ознайомилися учні та вчителі Луцької ЗОШ №3, а далі вона помандрує в Шацький лісовий коледж дарувати позитивні емоції, радість та навчати бережливому ставленню до навколишнього середовища.

;
Коментарі
21 вересня
Сьогодні
Вчора
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин