Захистити себе: у любомльській первинці закликають вакцинуватися від коронавірусу

18 Березня 2023, 09:45
Вакцинація 436
Вакцинація

Ситуація із коронавірусною хворобою на Любомльщині наразі хоч і контрольована, проте погіршується. Щодня виявляють все більше нових випадків, тому потрібно бути готові до подальшого зростання кількості хворих

Про це Район.Любомль інформують у Центрі «ПМД» Любомльської міської ради.

Один із важливих етапів цієї готовності – це вакцинація, у першу чергу для груп ризику. Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації, важкого перебігу та смерті внаслідок COVID-19, тут щодня вакцинують всіх охочих, проте особливо радять зробити щеплення людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+. 

Окремо наголошують, що вакцинація - це зараз не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить захистити своїх більш вразливих рідних, не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим.

Станом на 15 березня в Центрі «ПМД» доступні такі вакцини:

Comirnaty (Pfizer, BioNTech Manufacturing GmbH)- дозволяється робити щеплення дітям з 12 років та всім дорослим. Вакцинальний курс складається з 2-х доз, що вводяться через 21 день. Бустерна доза - через 3-6 місяців після другого щеплення, друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

  • Comirnaty (Pfizer, BioNTech Manufacturing GmbH) педіатрична формула для вакцинації діток віком від 5 до 11 років. Вакцинальний курс складається з 2-х доз, що вводяться через 21 день.
  • CoronaVac (Sinovac Life Sciences Co., Ltd.)- дозволяється робити щеплення дорослим з 18 років. Вакцинальний курс складається з 2-х доз, що вводяться через 14 днів. Бустерна доза - через 3-6 місяців після другого щеплення, друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.
  • JANSSEN (Янссен, Janssen–Cilag International NV)- дозволяється робити щеплення дорослим з 18 років. Вакцинальний курс складається з однієї дози. Бустерна доза - через 3-6 місяців після другого щеплення, друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Всі вакцини між собою взаємозамінні. Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною Comirnaty, CoronoVac, Janssen. Ці схеми вакцинації, окрім того, що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Зробити щеплення для профілактики гострого респіраторного захворювання COVID-19 можна всім бажаючим незалежно від укладеної декларації та місця проживання (навіть якщо Ви внутрішньопереміщена особа, військовий чи у відрядженні далеко від дому)  в кожній амбулаторії  Центру «ПМД» з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:00, а в Любомльській АЗПСМ - і в суботу та неділю з 8:00 до 16:00. 

Якщо хтось за станом здоров’я не може відвідати пункт щеплення- зв’яжіться зі своїм сімейним лікарем і він організує вакцинацію вдома.

Отож, постійні Пункти щеплень працюють в Любомльській, Головненській, Забузькій та Олеській амбулаторіях, тимчасові - у Згоранській, Гущанській, Вишнівській, Почапівській.

Для запису на вакцинацію телефонуйте своєму сімейному лікарю/терапевту/педіатру. Якщо Ви ще не обрали свого лікаря- телефонуйте за номерами телефонів реєстратури: 0984658909, 0663448909.

Всі наявні вакцини зберігаються з дотриманням вимог холодового ланцюга. Від фонду ЮНІСЕФ ми отримали надсучасне обладнання, що містить спеціалізований холодильник, морозильну камеру, термологери та термоконтейнери, що дозволяє зберігати, транспортувати та ефективно використовувати вакцини без її пошкодження навіть в умовах тривалого відімкнення електроенергії.

Що фактично маємо наразі:

  • Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer.
  • Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення.
  • Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

 

 

 

Коментар
23/03/2023 Середа
22.03.2023