стрічка

Перебої електропостачання: як убезпечити себе

29 Січня 2022, 12:29
Перебої електропостачання: як убезпечити себе 1051
Перебої електропостачання: як убезпечити себе

Для людей, які живуть у населених пунктах, де перебої з електропостачання трапляються переважно через негоду, а також для всіх, хто дбає про безпеку і не хоче, щоб надзвичайна подія негативно впливала на якість життя, рятувальники підготували кілька порад.

У розділі «Актуально» на головній сторінці порталу ДСНС розмістили пам’ятку з безпеки у разі перебоїв або відключення електропостачання.

Здебільшого, причиною аварій на лініях електропередачі стають погодні умови: шквальні пориви вітру призводять до спрацювання систем захисту, через що відбувається відключення об’єктів електричних мереж та порушується електропостачання населених пунктів.

Також погодні умови, про які завжди завчасно попереджають синоптики Українського гідрометцентру, можуть призвести до падіння дерев на лінії електропередач. 

Як діяти у такому випадку та як запобігти надзвичайним подіям в таких умовах, розповідають рятувальники.

Отже, у разі оголошення штормового попередження про сильні пориви вітру (15-20 м/с та більше), необхідно дотримуватись таких порад:

  • за можливості, сховайтеся в найближчому приміщенні або природному укритті;
  • на вулиці тримайтеся якомога далі від рекламних щитів, ліній електропередачі, навісних конструкцій будівель, малих архітектурних форм;
  • уникайте перебування поблизу великих дерев, особливо тополь, а також не паркуйте поруч із ними автотранспорт.

Також слід дотримуватись правил електробезпеки:

  • не наближайтеся та не торкайтеся обірваних ліній електропередач;
  • не намагайтеся самостійно відновити електропостачання;
  • у разі виявлення обірваного проводу повітряної лінії електропередачі не підходьте до нього ближче ніж на вісім метрів та повідомте диспетчера обленерго (телефони диспетчерів написані на розподільних щитах, силових шафах, трансформаторних підстанціях).

Рятувальники оперативно реагують на усі виклики, пов'язані із ліквідацією наслідків ускладнення погодних умов і нагадують, що до відновлення електропостачання залучаються бригади обленерго.

Коментар
17/05/2022 Вівторок
17.05.2022
16.05.2022