Скільки платитимуть пенсіонерам без стажу

17 Січня 2022, 14:47
Скільки платитимуть пенсіонерам без стажу 3633664
Скільки платитимуть пенсіонерам без стажу

Під час нарахування пенсії на першому місці наразі перебуває страховий стаж для пенсії, після чого до уваги під час нарахувань береться пенсійний вік. Якщо людина взагалі не має страхового стажу, то вона отримуватиме допомогу, а не пенсію.

Про це розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна, пише На Пенсії.

Якщо людина має страховий стаж, але менше 15 років, можна розраховувати лише на мінімальний розмір пенсії. Він прив’язаний до прожиткового мінімуму, що сьогодні становить 1934 грн. Раніше така виплата називалася «соціальною».

При чому отримувати такі виплати людина почне не в 60 років (як особи з повним стажем), а в 63 роки.

Якщо людина ніде не працювала офіційно (тобто у неї взагалі немає страхового стажу), вона отримуватиме допомогу, а не пенсію.

Марина Лазебна розповіла, що така допомога має назву «державна допомога тим людям, які не мають права на пенсію». Її розмір також прив’язаний до прожиткового мінімуму (1934 грн).

Але почати отримувати її можна лише з 65-річного віку.
Важливо, що категорія населення, яка не працювала взагалі або працювала неофіційно, на якісні програми підвищення розміру допомоги розраховувати не може.
 
 
Коментарі
08 Березня 2022, 12:20
Тут так завуальовано написано. І ще згаданий прожитковий мінімум. Але не розяснено який розмір цієї соціальної допомоги людям які не мають права на пенсії - бо мають менше 15 років стажу навіть в 65 років ( або взагалі його не мають, тут уже не важливо). Їх соціальна допомога буде нараховуватися в розмірі 30% від прожиткового мінімуму. Тобто це навіть не буде 1000 грн.
08 Березня 2022, 12:28
Тут так завуальовано написано. І ще згаданий прожитковий мінімум. Але не розяснено який розмір цієї соціальної допомоги людям які не мають права на пенсії - бо мають менше 15 років стажу навіть в 65 років ( або взагалі його не мають, тут уже не важливо). Їх соціальна допомога буде нараховуватися в розмірі 30% від прожиткового мінімуму. Тобто це навіть не буде 1000 грн.
08 Березня 2022, 12:53
А в 63 роки напевно будуть виплачувати бо раніше це робили - соціальну допомогу тим майбутнім пенсіонерам що мають 15 років стажу, тому будуть отримувати пенсію в 65 років, але не мають достатнього стажу щоб вийти в 63 роки (зараз напевно 19 років стажу але законом передбачено зростання цієї межі стажу до 25 років).
01 Квітня 2022, 08:58
Я получала социальную помощь не хватало стажа в 63 года должна была получать пенсию по возрасту но с началом войны уже не плотят с февраля живу во временно окупированном херсонской обл генический рн пгт новоаоалексеевке будут плотить на что то жить надо
01 Квітня 2022, 11:37
В 2007р.я ішла на пенсію в 55 років тоді потрібно було мати 25 років трудового стажу в мене 28років і в мене пенсія на даний час 2015 грн., ті що сиділи дома не працювали, мають більшу пенсію, як я, де є справедливість?
03 Квітня 2022, 13:01
Стаж будет только у депутатов, через 8 лет будет снова война.в90и00 стаж только у бюджета
09 Квітня 2022, 16:22
Вийшла на пенсію в 2011 році з стажем 23 роки, потрібно було 20 років. Пенсію отримаю 1934 гривні. Хто не працював отримав теж таку соцдопомогу.
11 Квітня 2022, 21:36
А якщо стаж єсть 30 років,а вік 56років.Чи можу я іти на пенсію та отримувати допомогу.
15 Квітня 2022, 13:25
Я пішла на пенсію 2018 році, в шкідливих умовах, мала піти в 2016 вкрали 2 роки стаж 26 і пенсія 2200 При стажі 25
16 Квітня 2022, 08:05
Що за бескінцевий психшок... А якщо після 15 років і більше? Де далі ваші законопроекти?
16 Квітня 2022, 09:27
Людина може і немає стажу але за своє життя більше податку в державу вклала чим та , що працювала офіційно і дадуть мінімальну допомогу з 65 р. Смішно таке лише олігархи які обкрадають народ і країну можуть придумати
17 Квітня 2022, 20:36
Вийшов на пенсію в 2014 (мінімальна пенсія 949 грн.) зі стажем 18років, нарахували аж 666 гривні пенсії, тобто менше ніж ттим хто взагалі не має стажу.. Правда до тих 666грн додали 150 грн. на неповнолітні дитину і решту до мінімальної доплачують соціальні служби. Маразм і абсурд Пенсійного фонду України зашкалює.
17 Квітня 2022, 23:00
Куди котиться наша держава?????по відношенню візьмемо сусідів Польща.....вони за пенсію мінімальну приблизно як у нас 2 тис.можуть прожити,комунальні оплатити і дещо залишити....подивіться на ситуацію тут....ви що в парламенті зовсім здебіліли,чи не знаєте що робиться в державі.....заставляє е пенсіонерів і не тільки,навіть працюючих на кредити і т.п.,щоб люди собі віку вкорочували..... схаменіться, подумайте про людей
18 Квітня 2022, 07:23
Про який стаж іде мова,до войни роботу не можна було найти.Кожен має право на отримання пенс.До такого віку не кожний доживає,кому це вигідно тільки депутатам щоб люди були ніші і не дожили до 60років бо з голоду помирають,за себе не забули і зарплати собі завишають щоб їм краще жилося,для чого їх так багато там,платить їм по три тисячі з них хвате як людям начислять,і подивимся хто там остання дармоїди.
19 Квітня 2022, 09:14
Всім доброго дня.Я вийшла на пенсію по стану здоров'я у 2016 маючи стаж 18 років отримую на даний момент 2300 по третій групі інвалідності.Сума залежить не тільки від стаж ,а ще і від розміру заробітної плати .на момент виходу на пенсію мені було 40років.
21 Квітня 2022, 12:18
А круто придумано.. В людини з 40 річним стажем пенсія мінімальна бо зарплата була мала, і в того що всього 15 десь робив пенсія майже та сама. Різниця в 100 грн... і тілький і того що на 3 роки пізніше.. І в того що ніфіга ніде не про робив ні одного дня майже те саме.Різниця тільки в в 5 років... Бо прирівнюють до прожиткового мінімуму. А він також зростає постійно.. Круто наша влада придумала..
23 Квітня 2022, 12:11
Скорее всего надо менять пенсионную реформу.... вместе с её работниками.
26 Квітня 2022, 15:13
Я пішов на пенсію в 2014р. Зі стажем 30років,отримую1934гривні. Це абсурд на державному рівні.
26 Квітня 2022, 19:59
Кто не работает, тот не ест
28 Квітня 2022, 07:17
Ліквідатор аварії на ЧАЕС 2 категорія. На пенсії з 2013 року, стаж більше 24 років, а розмір 1934 грн. М. Кропивницький.
30 Квітня 2022, 11:16
Скажіть будь ласка - в скільки років я можу вийти на пенсію по посвідченню потерпілого 3 категорії Чорнобиль, якщо в мене стаж 20 рокз?
01 Травня 2022, 17:35
Где ж справидливость пошла на пенсию в 58 лет стаж 27 лет и получаю 1934 ,а у кого вообще нет стажу такую же пенсию получат
01 Травня 2022, 19:01
Мав 42 Роки страхового стажа в 60 нарахували 2100 гр
01 Травня 2022, 19:05
А педагоги, які вийшли на пенсію за вислугою років та мають стаж 25 років, також будуть отримувати пенсію як соціальну допомогу? Мені дуже соромно, що я була педагогом і медпрацівників мабуть соромно. Краще би я була стюардесою. Тільки тоді, де б ви такі розумні навчились так рахувати?
03 Травня 2022, 05:46
Вы работали и за это деньги получали, а если работодатели не устраивают официально? Если человек проработал не официально это не значит что он всю жизнь не пропадал. Пускай возьмутся за непорядочных работодателей уже сейчас
03 Травня 2022, 19:12
Зробіть щоб жінки 55років,а мужики 60років могли піти на пенцію.
27 Травня 2022, 08:14
Так, я рахую, що буде справедливо якщо ми будемо отримувати пенсії і соціальні виплати такі як за кордоном людям платять, чим ми в Україні не такі? Чому все життя і навіть зараз мама будучи на пенсії неможе собі позволит кусок рыбы чи мяса? Вистачає лише на лікарства хліб і крупи, навіть комунальні невистачає заплатити(((
17 Червня 2022, 18:34
Кому в голову прийшла така дурь: виплачувати соціальну допомогу 1934 грн при стажу 32 роки при виході на пенсію в 2009 році стаж був потрібний 30 років,
17 Червня 2022, 18:39
Як може бути соціальна допомога 1934грн при стажу 32р. В 2009 році для виходу на пенсію потрібний був стаж 30 р.
24 Червня 2022, 08:21
А мы ещё в Евросоюз хотим...