На Любомльщині учні семи шкіл бігають в туалет на вулицю

14 Жовтня 2017, 12:33

У 114 загальноосвітній школі Волинської області досі немає внутрішніх санітарних вузлів, тобто туалетів. У Любомльському районі внутрішніх туалетів ще й досі не дочекалися школярі семи навчальних закладів.

ІА Конкурент подало запит до Волинської облдержадміністрації з проханням надати перелік загальноосвітніх закладів області, де досі немає внутрішніх санвузлів.

Читайте також: «Деякі школи на Любомльщині досі без нормальних вбиралень, хоча гроші на них виділені»

Виявилося, що таких серед шкіл І-ІІІ ступенів п'ять, серед шкіл І-ІІ ступенів 50, а серед шкіл І ступеня – 56. Тобто, саме там, де навчаються наймолодші дітки, нагальна нестача внутрішніх туалетів.

У Володимир-Волинському районі аж сім шкіл, де відсутні внутрішні санвузли. Про це йдеться у відповіді управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації на інформаційний запит від 3.10.2017.


Відповідно до державних санітарних правил і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які були затверджені у 2001 році, санітарні вузли з технічними приміщеннями є обов'язковою функціональною групою.

У правилах зазначено, що для шкіл у місцевості, де відсутня каналізаційна система передбачаються теплі туалети, прохід до яких з будівлі школи здійснюється через подвійний тамбур.

Разом із тим правила не заперечують можливість існування туалетів вигрібного типу окремо від будівлі закладу.

«Для 4-го кліматичного району (таким наприклад є Крим, - «Конкурент»), а також у сільській місцевості допускається організовувати туалети вигрібного типу окремо від будівлі закладу. Вигрібна яма та сміттєзбірник не повинні заповнюватись більше ніж на 2/3 його об'єму. Після їх випорожнення необхідно здійснювати їх дезинфекцію зрошуванням 10% розчином хлорного вапна, 5% розчином нейтрального гіпохлориту кальцію», – йдеться у правилах.

Поза тим, що зовнішні туалети допустимі, на Волині у 2012 році було протокольне доручення нині вже покійного голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука про те, що у кожній зі шкіл має бути внутрішній туалет, адже в інших випадках є велика ймовірність застудитися, отримати хронічні хвороби.

Пізніше, у 2017 року на цій же ж проблемі загострював увагу голова Волинської облради Ігор Палиця. Лунали докори до органів виконавчої влади щодо несвоєчасного освоєння коштів для облаштування цих санвузів. Тому кошти для внутрішніх туалетів виділяли і цього року, однак рівень освоєння знову ж не радує.

За інформацією, яку надали в Департаменті фінансів та бюджету Волинської обласної державної адміністрації, у 2017 року в якості субвенції місцевим бюджетам на облаштування внутрішніх санітарних вузлів у загальноосвітніх навчальних закладах на умовах співфінансування (50 на 50%) з місцевими бюджетами, надали 1,7 млн грн.

Станом на 1 жовтня 2017 освоїли 589,1 тисяч гривень із цих коштів, тобто лише 34,7%.

У повному обсязі освоїли гроші у Камінь-Каширському, Ратнівському районах, ОТГ Люблінця та Прилісного. Частково (198,8 із 500 тисяч гривень) освоєно у Любешівському районі.

Натомість у Маневицькому, Шацькому, Любомльському районі та ОТГ Велицьке субвенція узагалі не використовувалася.