Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Що треба знати громадам, аби вигравати проєкти на конкурсах: ТОП-5 порад

12:55 08.03.2021
832

В Україні з'явилося чимало нових громад і всі вони потребують кваліфікованих проєктних менеджерів та ефективної роботи з проєктами.

Про те, що треба знати представникам громад, щоб писати, подавати та вигравати проєкти на різноманітних конкурсах, розповів експерт Програми «U-LEAD з Європою» Петро Гоцалюк. Про це інформує Волинський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Він розповів, що робота над будь-яким проєктом розпочинається не «з кінця», тобто з бюджету, а з аналізу ситуації в громаді, чи є у ній виклики, про які йдеться в умовах того чи іншого конкурсу. Далі потрібно визначити цілі проєкту, проблеми, які він покликаний вирішити, заповнити логіко-структурну матрицю, а потім вже потурбуватися про бюджет.

Також донори вітають креативність у проєктах, гарне володіння інструментарієм для написання проєктів та системний підхід. Важливо й розуміти, що дрібниць у проєкті немає, важливо все. Доречно проаналізувати і регіон і його можливості, де розміщена ТГ.

Не варто думати, що написання того чи іншого проєкту має повністю лягти на плечі проєктного менеджера. У громадах має бути команда, яка зацікавлена у покращення життя у тому чи іншому населеному пункті. Голові громади теж не зайвим буде відвідати навчання з проєктного менеджементу чи управління проєктним циклом, щоб розуміти, як розвивати громаду. Під час написання проєкту потрібні й галузеві спеціалісти у певній сфері, до яких можна звернутися за консультацією. До роботи над проєктами можна залучити й старост або навіть створити проєктним офіс в територіальній громаді.

За словами, експерта, проєкти, які хочуть реалізовувати у громаді, мають узгоджуватися з стратегією розвитку і тими темами, які у ній зазначені.

«Йдеться про ефективну форму управління громадою», – зауважив Гоцалюк.

Потрібно прагнути до європейського підходу у реалізації проєктів, а «взяли та закопали гроші». Не варто гнатися за кількома «зайцями». Краще ефективно попрацювати над одним проєктом, ніж розпорошувати свої зусилля на кілька, але у підсумку нічого не виграти.

Проєктним менеджером у громаді може бути не лише молода та енергійна людина, а й працівник з досвідом, – найголовніше, аби відповідний посадовець розумів специфіку та методику роботи з проєктами.

Читайте також: «Швидку» допомогу у Луцьку хочуть перенести в інше приміщення

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
20 квітня
Вчора
18.04.2021
17.04.2021
16.04.2021
15.04.2021
14.04.2021