У Любомльській лікарні – нова сучасна медична апаратура для порятунку життя пацієнтів
Другий етап медичної реформи поставив перед керівниками районних лікарень непросте завдання: зуміти оснастити заклади усією необхідною медичною апаратурою та забезпечити кваліфікованими кадрами так, аби населення отримало якнайширший спектр медичних послуг. Бо, як декларують у Міністерстві охорони здоров’я, відтепер гроші будуть ходити за пацієнтом.
Похвалитися новою медичною апаратурою можуть у КНП «Любомльське ТМО Любомльської районної ради». Про це пише «Новий погляд+».
ЇЇ генеральний директор Володимир Дибель каже, що нова реформа – це найкращий спосіб стимулювати лікарні до розвитку та «поборотися» за кожного пацієнта.
– Володимире Юрійовичу, за останні місяці матеріально-технічна база Любомльскої лікарні значно оновилася. За рахунок чого?
– Так, звісно, останнім часом в лікарні з’явилася нова сучасна медична апаратура. Зокрема, можемо з гордістю показати два нових апарати штучної вентиляції легень, один з яких одразу запустили в роботу у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Перший апарат ми закупили на початку серпня за кошти, які виділили з бюджету Рівненської ОТГ (а це – 800 тисяч гривень). За таке рішення я щиро вдячний керівнику громади Володимиру Крижуку та депутатам, які дослухалися до проблем медиків та пішли нам назустріч. Другий апарат ШВЛ купили нещодавно, кошти на якого збирали «усім миром». До речі, ідею оголосити збір коштів на ШВЛ подав мені підприємець з Любомля Віктор Козел, він же й сам виділив на його закупівлю 160 тисяч гривень. Долучилися й інші громади краю: Любомльська ОТГ виділила 200 тисяч гривень, Головненська – 50 тисяч гривень, Вишнівська – 160 тисяч гривень. Правда, до суми, яку назбирали на другий апарат ШВЛ, довелося додати ще 40,6 тисяч коштів з бюджету лікарні.
Для мене не має значення, що хтось виділив більше, хтось менше. Я, найперше, ціную те, що голови громад та небайдужі люди відгукнулися на наш заклик. Окрім того, майже 190 тисяч гривень ми отримали від населення. Дуже вдячний усім за згуртованість та допомогу. Повірте, я дуже ціную те, що зробили люди, адже на той час, у квітні, лікарня ще не мала змоги отримувати кошти від НСЗУ, з якою уклала договір на надання послуг, а про купівлю апаратів треба будо думати вже…. Дуже важко давалася їх закупівля: довго шукали постачальника та тривалий час стояли в черзі, аби його купити, адже попит на якісні апарати ШВЛ був шалений. Та головне те, що тепер два нових сучасних апарати уже введені в експлуатацію в реанімаційному відділенні та рятують життя людей.
Читайте також: У Любомльській лікарні до нового апарату штучної вентиляції легень підключили першого пацієнта
– Розкажіть, якою ще апаратурою поповнилася лікарня?
– Мабуть, найдорожчою виявилася нова ендоскопічна стійка з відеофіксацією. Її вартість – 1,2 мільйона гривень. Закупили її за кошти лікарні, які отримали від НСЗУ. Також з нашого бюджету купили 12 концентраторів кисню для медичного використання, дві дезінфікуючі рамки, два електрокардіографа, лампу операційну безтіньову , дефібрилятора-монітора та два автомобілі для забезпечення доставки ургентних спеціалістів та інших потреб лікарні. Загалом, хто б що не казав, але за останні місяці на зміцнення матеріально-технічної бази лікарні витратили майже 3,9 мільйона гривень.
– Зараз активними темпами розпочалася реконструкція приймального відділення. Розкажіть про це.
– Оскільки Любомльська лікарня увійшла до списку семи опорних лікарень Волині, ми маємо реконструювати приймальне відділення відповідно до вимог МОЗ. Реконструкція таких відділень відбувається в рамках програми президента України «Велике будівництво». Розробили проєкт, відповідно до якого вартість робіт становить 6,5 мільйона гривень. Провели тендер та вже за кілька днів розпочинаємо роботи.
Будівництво приймального відділення передбачено за євростандартами, де будуть усі зручності для людей з інвалідністю (пандуси, санвузол), дві окремі палати для хворих, окремий вхід. Думаю, до кінця осені ця реконструкція буде завершена.
Також маю надію, що після завершення реконструкції приймального відділення там буде розташований комп’ютерний томограф, який дасть змогу значно покращити діагностику пацієнтів, а жителям Любомльського та Шацького районів уже не треба буде їхати до Ковеля чи Луцька, аби пройти таке обстеження.
Як бачите, реформа медицини постійно спонукає нас рухатися вперед, ще більше розвивати матеріально-технічну базу закладу, аби жителі двох районів змогли отримати якісні медичні послуги.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром