Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Такою була сільська електростанція у Куснищах
Такою була сільська електростанція у Куснищах

На Любомльщині збереглася будівля сільської електростанції, з якої потім зробили млин

17:00 05.08.2020
2618

У селі Куснища на Любомльщині можна побачити, як виглядала сільська електростанція, яка діяла там з кінця 50-х років.

Історію цих стін у соцмережах розповів місцевий краєзнавець Василь Загура. Згодом в стінах електростанції облаштували млин.

«Знайома не тільки куснищанам, а й багатьом жителям Любомльщини будівля – сільський млин, який на протязі майже півстоліття молов муку людям. Хоча спершу - це будівля сільської електростанції. 7 листопада 1957 року в сільських хатах засвітились лампочки від генератора потужністю 95 кіловат. Приводив його в дію паровий котел зі списаного пароплава, що плавав по Дніпру. Як паливо використовували дрова, торф, що копали в урочищах Став, Вульгунь, Піддубя», – пише Василь Загура.

Цікаво, що сільська електростанція пропрацювала лише трохи більше чотирьох років.

«Лічильників не було, світло було лише ввечері на декілька годин, а плата (5 рублів у місяць) бралась за одну лампочку. У 1961 році в селі з’явились державні електричні лінії», - згадує краєзнавець.

Довідково. Перша луцька електростанція була збудована 1909 року. За інформацією луцького краєзнавця Олександра Котиса, вона знаходилася на вул. Романюка. Збудували її за ініціативи спадкового дворянина-бізнесмена Альфонса ібн Людвіка Яра. Тоді навзаєм Луцьк віддав йому безкоштовно ділянку для будівництва, а бізнесмен освітив центральну вулицю міста і почав продавати електроенергію абонентам.
Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
24 вересня
Вчора
22.09.2020
21.09.2020
20.09.2020
19.09.2020