Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Любомль з висоти пташиного польоту
Любомль з висоти пташиного польоту

Любомль може стати селищем, а Головне – селом

09:30 12.02.2020
3499

Кабмін подав у Раду проєкт закону про засади адміністративно-територіального устрою України.

Документ був зареєстрований 24 січня і передбачає, що місто повинно мати понад 20 тисяч населення, селище – 5 тисяч і більше, а село – менше ніж 5 тисяч населення. Про це пише Перший.

Проєкт уточнить поняття адміністративно-територіальних одиниць в Україні. А також закріпить за урядом права утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж, про це йдеться у законопроєкті №2804 від 24.01.2020 на сайті Верховної Ради України.

За Кабміном залишиться право визначати, яка кількість жителів необхідно для того, щоб населений пункт вважався містом, чи в місті утворювалися райони.

Отже, щоб населений пункт називався містом, необхідно, щоб в ньому було не менше 20 тисяч жителів, які проживають переважно в спорудах компактної забудови, а також промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства і розвинена соціальна комунальна і транспортна інфраструктура.

В результаті, такі міста Волинської області, як Берестечко, Горохів, Камінь-Каширський, Ківерці, Любомль, Рожище та Устилуг можуть втратити свій статус. За останніми даними у селищі Головне проживає 3059 чоловік, відповідно, воно може стати селом.

Повідомляється, якщо населений пункт з чисельністю не менше 5 тисяч жителів буде складатися з переважно садибної забудови, а також мати залізничні вузли, гідротехнічні та інші споруди, такий населений пункт може називатися селищем. Інші ж вважатимуться селами. Один або кілька населених пунктів можуть об'єднатися в громаду. А об'єднання громад із загальною кількістю не менше 150 тисяч жителів буде вважатися районом. Область буде складатися з районів.

У законопроєкті також хочуть закріпити порядок перейменування населених пунктів. Місцева рада повинна буде звернутися зі спеціальним поданням в Кабмін, той підготує проект рішення для Верховної Ради, а вона повинна буде проголосувати за нього.

А ось для перейменування громад рішення Ради не буде потрібно, Кабмін зможе це зробити сам після звернення органів місцевого самоврядування.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Капітошка

15:26 12.02.2020

Нема страху. Ну буде селище, і що? ні холодно ні жарко.

Mehun

07:09 13.02.2020

Капітошка, ти булька, булькнув і тебе вже нема, а міста були і будуть:-)

Міщанка

09:46 13.02.2020

Знову починаємо з головного- найнеобхіднішого - ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ !
За що МИ ДАЄМО ЗАРПЛАТУ ДЕПУТАТАМ??????
І за перейменування ПУСТОГО на ПОРОЖНЄ
Ганьба

Алекс

19:50 13.02.2020

Те що переймуюють,від того проблеми не вирішити,а от х....ю то не треба займатися,вигляд показувати що щось роблять

26 лютого
Вчора
24.02.2020
23.02.2020
22.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин