Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Батькам пояснили, навіщо і як боротися з поборами у школі

18:11 31.08.2019
544

Керівництво школи не має права вимагати у батьків додаткових грошових «внесків» на ремонт та інші потреби. Кошти має виділяти місцева влада.

Про проблему шкільних поборів в Україні і про те, як правильно з ними боротися розповів співзасновник громадської організації «Батьки SOS» Роман Бондаренко, - пише Обозреватель.

«Батькам потрібно пам'ятати, що вони віддають дітей до комунальних навчальних закладів. Тобто це державний заклад, за навчання в якому батьки вже один раз заплатили – коли заплатили податки», – наголосив Бондаренко.

За його словами, оптимальний розподіл і використання цих податків, в тому числі на потреби школи – вже завдання місцевої влади.

«Якщо адміністрація школи починає збирати гроші, вона стимулює безвідповідальність органів місцевої влади. Органи місцевої влади знають, що якщо вони не виділять гроші на ремонт школи – це зроблять батьки», – пояснив він.

«Батькам потрібно йти до директора, а директор має подавати бюджетні запити до органів місцевої влади і вимагати кошти для фінансування школи. Не від батьків, а від влади», – порадив активіст.

Бондаренко уточнив, що в деяких випадках допускається збирання коштів на якісь поточні витрати в класі.

«Наприклад, привозять бутильовану питну воду. Або організовують якісь подарунки для дітей. Але таке поняття як «фонд школи» взагалі не повинно існувати. Це дає підстави для зловживань як з боку органів місцевої влади, так і з боку керівництва школи», – звернувся він до батьків.

Якщо проблема виникла, Бондаренко порекомендував вирішувати її спочатку із завучем і директором. А за відсутності реакції з їхнього боку – звертатися до правоохоронних органів, до місцевого департамент освіти і далі по ланцюжку, аж до освітнього омбудсмена.

«Я би також радив батькам переводити це з розмов у письмові заяви і скарги. Якщо є письмовий документ, на нього потрібно реагувати і надавати відповідь. Тоді це вже має більшу вагу. І цю відповідь можна буде потім використати», – додав він.

На питання, як батькам-активістам не стати «ізгоями» в такій ситуації, Бондаренко відповів:

«Якщо ви вже почали боротися в цій школі, то навіщо її міняти? Якщо ви перемогли, ви таким чином показали дитині приклад – що є позиція і цю позицію треба захищати... Іноді навіть корисно, коли дитина перебуває у такому «ворожому» середовищі. Може вирости майбутній лідер».

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

я

19:59 01.09.2019

а ВОНО ше працює......?????????????

любомль

20:40 01.09.2019

чого про маньку коментарі убираєте нехай батьки і районо знає своіх героів

Тато

20:43 01.09.2019

А наша влада хоч копійку виділила на поточну підтримку шкіл , дрібниці , миючі засоби? Хоч раз відповіла на це? Школа ж має якось існувати. На великий ремонт кошти вряди - годи виділяють ... Редакція , для чого таке писати? Всі витрачені батьківські кошти є офіційно відзвітовані з чеками , накладними, тощо. Принаймні в деяких навчальних закладах міста так точно!

19 листопада
Сьогодні
Вчора
17.11.2019
16.11.2019
15.11.2019
14.11.2019
13.11.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd