Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Садиба Гутовських
Садиба Гутовських

Історик з Любомля шукає однодумців, щоб врятувати садибу Гутовських

15:00 15.06.2019
1983

У селі Піща Шацького району збереглась поміщицька садиба IXX–XX століть. Там проживав землевласник пан Гутовський зі своєю сім’єю.

Колись тут вирувало життя. Родина Гутовських мала багато земель, млин, винокурню, вирощували льон і зернові культури. Нині із будівель збереглися будинок управителя, каплиця, млин і дві господарські споруди. Про це йдеться в сюжеті 12 каналу.

Історик і активіст з Любомля Микола Полінкевич один з небагатьох, кого турбує доля цієї пам’ятки історії. На території садиби Гутовського він навіть організовує для школярів екскурсії та квести. Розповідає, найцікавіша споруда комплексу Гутовських – млин, що також виконував функції гуральні. Всередині млина і донині збереглися механізми. Кажуть, ще 10 років тому люди привозили сюди зерно. Та з кожним роком будівлі дедалі більше руйнуються.

Читайте також: Юні любомльські туристи прибрали берег Піщанського озера

Активіст розповідає, що неодноразово намагався зібрати однодумців та облаштувати територію під музей. Викосити траву, повирубувати чагарники, щоби можна було дістатися до будівель, що збереглися. Втім, поки що зробити це не вдалося. Садиба Гутовських отримала статус пам’ятки архітектури місцевого значення і була забута.

Коментарі

Вадим

08:28 07.07.2019

Які контакти Миколи Полінкевича? Можливо є сенс підтримати його ідею фінансово. Я не з багатих, але певну суму спробую виділити. Моя єл.скринька ііі[email protected]

23 липня
Сьогодні
Вчора
21.07.2019
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин