Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Заборона
Заборона

Жителям Любомльщини нагадують про відповідальність за використання «совєцької» символіки

09:20 09.05.2019
786

Статті закону передбачаються й адміністративну, і кримінальну відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на всій території України заборонено виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів. Про це повідомляють у ГУ НП у Волинській області.

У разі порушення норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» передбачені адміністративна та кримінальна відповідальності.

Стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає, що виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки передбачає покарання у вигляді штрафу від 850 до 2 тис. 550 грн. з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Такі дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, виготовлення або поширення георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення – тягнуть за собою накладення штрафу від 2 тис. 550 грн. до 5 тис. 100 грн., або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Стаття 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Якщо протиправні дії вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Загрузка...
Коментарі

1

17:22 12.05.2019

А бандерівську символіку чому покидьки не заборонили? Посіпак нацистів на руках зараз носять і у дупку хукають лицеміри. Ото то вшановуємо своїх дідів! Бендерьо яке по лісах ховалося та дівчат 10річних, та вчительок гвалтувало, та знущалося, та нашим дідам у спину стріляло тепер ми повинні якогось ... вшановувати. Хай їх чорти вшановують

18 жовтня
Вчора
16.10.2019
15.10.2019
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин