Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Згоранська сільрада вирішуватиме, чи приєднуватися до Шацька

11:35 22.03.2019
842

Процес децентралізації на теренах Любомльщини стартував кілька років тому, однак не завершився й досі. Стосується, це, насамперед, Згоранської сільської ради.

Свого часу тут розглядалися різні варіанти об’єднання: Рівне, Шацьк, Любомль, Головне, утворення громади зі Світязем… Проводилися вивчення громадської думки, сходи селян, втім до конкретних дій у плані об’єднання так і не дійшло. Щоправда, виходячи з підсумків опитувань та голосувань під час сходів селян, думки приблизно порівну розділилися довкола ідеї приєднання до Щацька або Любомля, – пише Кордон.

Тема вже виносилася на розгляд сесії сільради й «успішно» була провалена, через брак достатньої кількості голосів.

Зрушення у цьому питанні, схоже, намітитися у четвер, 21 березня, коли у Згоранах проводилася чергова сесія. На зібрання завітала також невелика група активістів – прихильників ідеї приєднання до Шацької ОТГ. Щоправда, його початку довелося чекати добрих півтори години – саме стільки часу знадобилося, щоб врешті зібрався бодай мінімальний кворум. До речі, окремі місцеві жителі стверджують, що якраз через його відсутність неодноразово зривався розгляд питання про доєднання громади.

Спершу розглянули робочі питання, рішення по яких треба було приймати вже до 1 квітня. Йшлося, зокрема, про прийняття закладів культури у комунальну власність, графік роботи та умови оплати роботи працівників цих закладів, внесення змін до бюджету та штатного розпису ради.

Врешті, дійшли і до теми децентралізації. Знову розгорілися дискусії в результаті яких прозвучало кілька пропозицій: розпочати процедуру приєднання до Шацька, залишитися самостійною одиницею (щоправда, у реальність цього навряд чи вірили навіть самі автори ідеї) або ж приєднатися до Любомля. Першою на голосування поставили ідею з Шацьком. При необхідних восьми голосах вона спершу набрала сім «за», оскільки один із депутатів утримався. Втім, після того, як активісти почали висловлювати обурення з цього приводу, він змінив свою думку і теж висловився «за».

Таким чином, депутати ініціювати громадські слухання з розгляду пропозиції приєднатися до Шацької ОТГ. Думку громади збираються заслухати у неділю, 24 березня у будинку культури села Згорани. Початок зібрання – о 14.00 год.

Коментарі

123

15:03 22.03.2019

Як завжди до думки громади скоріше всього голова
і депутати не прислухаються.Три опитування проведені!!! є протоколи!цифри говорять самі за себе!...які наслідки?Будуть далі мутити воду((Поки автоматом не підемо в Головно ..де всьо за....сь!

Згорани

16:15 22.03.2019

Дослухаються. Просто треба йти до кінця і не зупинятися. Найперше всі на збори в неділю і будемо відстоювати свою позицію. Кращого варіанту, як Шацьк, у нас немає.

Петро

18:03 22.03.2019

Згоранці не будьмо байдужі!...прогавимо останній шанс.В неділю всі на громадські слухання!

АЛЕКС

23:12 22.03.2019

Була колись рубрика,,У ГАЗЕТІ $ ВІЧЕ$,чутки,слухи, догми,в тому плані.1-питання.Чому Згорани,так довго,торгувались тому що, дерибан землі до останнього,як говориться На все деньги.тому і тормозили.2-ситуація,Головно головн.покупець.Тобто,підкупив гол.сільради с.Згорани, на квартиру в обл.центрі.Це чутки можливо,десь є доля правди? Я розумію все,ми були під м.Любомль,і що? Наприклад, Шацьк краще,ми озерний край,а краще до Світязя.Вірніше,ми в правильному напрямку, будемо рухатися.Митниця в майбутньому,курортний бізнес,головне щоб не крали,все піде шик і блиск.Доїзд односельчан. Наприклад Головне,це апендецит.Шановні депутати,хватить там чудити,Шацьк або Світязь, В майбутньому,діти скажуть вам дякую, не спас е вас пару зелених,бо є мораль свойство закінчення грошей,і що далі? Ваша ж дитина,задасть питання вам же,тату що ти там був,і що ти намутив?

17 серпня
Сьогодні
Вчора
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
11.08.2019
10.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин