Уряд збільшує соціальну допомогу сім’ям, в яких народжуються діти

31 Січня 2019, 17:27
Муніципальна няня 56353
Муніципальна няня

Муніципальна няня додатково до щомісячних виплат на дитину

Кожній українській сім’ї, в яких народжуються діти, Уряд надає грошову допомогу у розмірі 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

З вересня 2018 року Уряд впровадив ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.

З 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.

Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні. На це Уряд у Державному бюджету заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.

Урядовий проект «муніципальна няня» має три мети.

Перша – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню.

Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім’я зможе отримувати щомісяця 1 626 грн відшкодування послуги помічниці для своєї дитини.

Це додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення вкінці кожного місяця й автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Друга мета Уряду полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями.

Рідко знайдеш випадок, коли «помічницю мами» оформляють в сім’ю офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож держава, турбуючись про гідну пенсію для таких жінок, пропонує «офіційне» працевлаштування по догляду за дітьми.

Як це виглядатиме на практиці? Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до слова, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91 / юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Чому це вигідно для няні?

Наприклад, у містах-мільйонниках місячна заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис грн. Зареєструвавшись підприємцем 3 групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) у розмірі 500 грн і ЄСВ – 816 грн. Це становитиме загалом 1 319 грн.

Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30-річного страхового стажу настане у 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект «муніципальна няня» дає змогу за 5 років інвестувати у свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи заробітну плату, яка на даний момент прирівнюється до середньої в Україні, і вийти на пенсію на три роки раніше.

Оскільки більшість нянь в Україні жінки працездатного віку, формалізація відносин із батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини.

Третя мета Уряду – «страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А Уряд потурбується про соціальний захист обох.

3

3

Коментарі
01 Лютого 2019, 01:00
Сколько я должен получать если я батько одынак двоих детей одна из них инвалид. Я получаю 3000грн на двоих а соцыалку вообще оформить не получается
01 Лютого 2019, 01:58
Ви впевнені що хтось захоче планувати дітей в такому світі який ви зробили
01 Лютого 2019, 02:39
На це Уряд у Державному бюджеті заклав500мільйонів грн...і гроші є ...А нас всіх взятих в Україні скільки ?-понад 40 мілн.осіб,мабуть...Оце УРЯД!!!!Така бухгалтерія!!!!
01 Лютого 2019, 08:18
Скільки я маю право получати на двох дітей до шести років,вчетверо до тринадцяте років ,чоловік догляд за перестарілою . Більше ніяких грошової допомоги нема. Дякую за відповідь!!!
01 Лютого 2019, 08:20
Наталя скільки можна плакати як все погано іди працюй і буде все ок
01 Лютого 2019, 08:54
Це жах якийсь баготодітній родині оформити допомогу купа довідок на витривалість який дибіл придумав ці закони!
01 Лютого 2019, 08:59
В мене троє дітей 8,5и 3 років на всіх одинака за меншим сиджу вдекреті по хворобі до шести нарахували 5000грн допомоги інших доходів немає. Як можна прожить за ці кошти коли потрібно платити за школу, садок і комуналку у меншого уже 4 операції безкоштовно їх ніхто не робить. А в совбезі кажуть вам ще багато платять.
01 Лютого 2019, 10:48
Дають на няню 1626 грн , а вона має сплатити з них податок 1319 грн)) Яка няня на таке погодиться?? А не погодиться няня, батькам нічого не компенсуватимуть...
01 Лютого 2019, 10:51
Це не допомога! Маркетинговий хід - начеб то ми ж піклуємося про смертних, а на справді - турбота про себе улюблених, бо навряд чи сім'я з доходом 5-8тис гривень на місяць найме собі няню! А от виплачувати 41000 грн (1388грн/місцяць за три роки, а якщо бути чесним то таки 800 нрн/ міс) при встановленому мінімумі на дитину до 6 років 1700грн - то це насміхання над людьми!
01 Лютого 2019, 11:49
Не має ніякої правди в нашій країні,вже й тут хочуть здерти з людей.Не потрібно їм вірити і попадатись на ту приманку...
01 Лютого 2019, 12:42
Чому ті хто може найняти няню ще й компенсацію отримають, а мені 860 грн і все. Чому не додати цю суму до 860, а ми вже самі вирішимо відати їх няні чи собі забрати
01 Лютого 2019, 13:02
Мати одиночка на 3 дітей? Ну на одну дитину ще б куди не ішло ( всяке може бути). Але на трьох, ти чим думала до того? Де батько ваших дітей? Чи ви може просто не розписані. щоб получати державні гроші?! Одиночка вона!!!! Люди з/п меншу получають і кожен день на роботу ходять!
01 Лютого 2019, 13:56
Дитині 5 місяців ,але думаю це нереально знайти няню,мені зається дуже малий процент на це піде, більше волокити чим тих нещасних 1600, дайте краще мені них, я буду нянею для своїх дітей. Короче гроші дали а з рук невипустили
01 Лютого 2019, 14:01
Можна хіба що когось формально з родичів щоб стаж йшов ним, а гроші тобі, але там можна голову зломати куча документів що ти підприємець,що ти дійсно платиш зарплатню няні,а якщо няня заболіє то лікарнчне сплачувати??
01 Лютого 2019, 14:49
Ліля, тобі дати ще 1600 грн щоб ти свою дитину гляділа??? Батьки мають доглядати за дітьми, а в старості навпаки, діти за батьками і це все мають робити не за гроші а щиросердечно і БЕЗКОШТОВНО!!! Як це може в голові вкладатися, дайте гроші і я буду доглядати свою дитину чи матір! Ця допомога для того, щоб вивести з тіні неофіційно влаштованих нянь. Дурдом...
01 Лютого 2019, 15:32
Няня взагалі нічого не буде получати,заплатити податок 1319 грн,а на дорогу тоже треба,а ще підприємцем оформитися треба ,рахунок відкрити треба платити.Няня получається задарма повинна робити.То вже хай зроблять допомогу як у Польщі то так і можна жити.А то наша держава хоче щоб ми за копійки робили,і скаржаться що люди їдуть на заробітки,тоді податок не сплачується,і немає як підняти пенсіонерам пенсії.А молоді люди хочуть жити а невиживати!Хай зроблять зарплати так як у депутатів і щоб відпочивати за державний кошт,добре мабуть так жити і ще на роботі в телефоні вони сидять і купують через інтернет що хочуть.Хай собі візьмуть няню за 1600,я не думаю що вони стільки платять.Скоро небуде кому в Україні працювати тому що молодь хоче полюдські жити і відпочити,а відпочити за які гроші ,як потрібно на їжу віддати майже всі гроші і за газ і за світло.Владі потрібно задуматися!!!!Щоб люди некуди невиїжджали а працювали в нас на Україні.Зарплату хай піднімуть для всіх людей і пенсіонерів,пенсіонер за 1562 грн,не можуть прожити бо половину потрібно на ліки віддати.
01 Лютого 2019, 15:49
Класс! Все для багатых,у кого есть 10000грн на няню тем и компенсация ,типа для легализации няни
01 Лютого 2019, 19:01
Класно в Україні жити .І з 1570 до 1700 багато підняли на дитину якщо памперси і каша в тиждень так виходить
01 Лютого 2019, 22:07
Цікаво, що можна придбати на 860 грн в місяць на одну дитину? Якщо, самі дешеві підгуски, коштують 350 грн?
01 Лютого 2019, 23:02
Хай порахують скилькы грошей иде вдень на одну дытыну ((((((
01 Лютого 2019, 23:28
Яка Україна такий уряд і ті шо там сидять дибіли шо приймають закони на свою користь
01 Лютого 2019, 23:46
Щоб їхні діти тоже проживали на 860 гривень то вони з налиб які закони приймати
02 Лютого 2019, 00:14
Живемо в якомусь дурдомі. Всі хочуть легких грошей. Депутати само собою, а прості люди десь догляд за вісімдесятирічними оформити, щоб соціальні допомоги отримувати іще й на заробітки поїхати і податки з цього не платити. Нехай працюючі платять і на військовий збір
02 Лютого 2019, 11:30
Зате маєте майданчики.Дякуйте депутату.Голосуйте і дальше за гузя.Може і вам за откат майданчик поставить.А виплати на дітей -то таке,якось справитесь.
02 Лютого 2019, 11:52
Ніколи няня не дасть згоду няньчити вашу дитину за 1626 грн на місяць кожний день, при цьому повинна укласти офіційний контракт де буде державі сплачувати податок 1319 грн. Кому потрібний той стаж якщо всерівно пенсія буде мінімальною. Якщо є бабуся вона своїх внуків допоможе виняньчити і без державної підтримки. Можна створити батьківський кооператив по черзі доглядати за дітьми якщо ви хороші друзі
02 Лютого 2019, 12:04
Треба жити так, щоб обходити цей уряд десято дорогою, не помічати його взагалі, чим більше вони з нас викурюють податків, тим більше вони шекують та ще більше хочуть знущатися це маньяки. Дружіть общинами та помагайте друг другу тільки так ми зможемо побороти цю владу і не дайте цій владі ні копійки.
02 Лютого 2019, 13:17
Нема терпіння постріляти треба депутатів козлов
02 Лютого 2019, 13:18
Нема ніякого порядку люди страждають ледь виживають авони відпочивають
02 Лютого 2019, 15:08
І знову подвійні стандарти:<br/> зарплата яка нараховується для соціальні Няньки це тільки офіційна частина, як бонус для самой Няньки і ще залишається трошечки на дорогу, але більше частина буде виплачуватися в конверті.<br/>Оця схема- умова вигідна для няньки<br/>Скоріше ця &quot;послуга&quot; зроблено для легалізації праці
02 Лютого 2019, 20:01
У МЕНЕ ДО УРЯДУ ОДНЕ ЗАПИТАННЯ:<br/>- УРЯДЕ,ЩО ТИ П'ЄШ ЧИ КУРИШ КОЛИ ПРИЙМАЄШ ТАКІ ЗАКОНИ????<br/>ЯКАСЬ МУНіЦИПАЛЬНА НЯНЯ,РОЗПИСКА НА СЕКС МІЖ ЧОЛОВІКО ТА ДРУЖИНОЮ,СУБСИДІЇ . . .<br/>ЗРОБІТЬ ТАК ЩОБИ НАМ ПРОСТИМ УКРАЇНЦЯМ БУЛА МОЖЛИВІСТЬ САМИМ ПЛАТИТИ ЗА КОМУНАЛКУ,НАЙМАТИ СОБІ НЯНЬ І ТД І ТП.<br/>А ВСІ ВАШІ &quot;ТІЛОРУХИ&quot; (ТОМУ ЩО ПО ІНШОМУ ВАШІ ЗМІНИ В ДЕРЖАВІ ЗА ОСТАНІ П'ЯТЬ РОКІВ НЕ НАЗВЕШ) ТО ЛИШЕ ДЕШЕВИЙ ТА СМІШНИЙ ПІАР.<br/>НАСАМОМУ ДІЛІ ВИ ЛИШЕ КАРМАНИ БАБЛОМ СОБІ НАБИВАЄТЕ СТОЯЧИ У ВЛАДИ!!!!
02 Лютого 2019, 20:19
Питаня ігорку,(ТОМУ РОЗУМНИКУ ЯКИЙ ПИШЕ ЩО ТРЕБА НА РОБОТУ ХОДИТИ А НЕ ПЛАКАТИСЯ,ЯКИЙ ПИШЕ ТИ ЧИМ ДУМАЛА КОЛИ В ТЕБЕ СКІЛЬКИ ДІТЕЙ І НЕМА ЧОЛОВІКА) . . .<br/>СКАЖИ МЕНІ огірок ТИ ДИБІЛ ЧИ ПРИТВОРЯЄШСЯ,А МОЖЕ ТОБІ ТА БАНДА ЩО У РУЛЯ ПЛАТЕ,А МОЖЕ ТИ І САМ З ТОЇ БАНДИ ТА КОСИШ ПІД ПРОСТОГО УКРАЇНЦЯ?????<br/>ЗА ТАКІ ПИТАННЯ БОРЗІ І ТУПІ ТОБІ ТРАВОЇДНИЙ ТИ РОГАНЬ ТРЕБА ВІДРИХТУВАТИ ЧЕРЕПНУ КОРОБКУ . . .
04 Лютого 2019, 10:03
Ми з дружиною &quot;новоспечена сім'я&quot;, обоє працевлаштовані офіційно, але можливості наймати няню ми не маємо і, певно, що з нашими зарплатами ще не скоро і матимемо.<br/>Чому закон &quot;направлений&quot; в основному на нянь, які близькі до пенсії? А як же молодим спеціалістам, в яких &quot;няня&quot; - це основний заробіток, а не &quot;додаток до податку для держави&quot;, як бути їм в цій ситуації? Виходить так, що вони лиш працюватимуть для того, щоб &quot; наповнити кармани &quot;КРОВОПИВЦЯМ&quot;?<br/>Підтримки і допомоги молодим сім'ям тут не видно, як кажуть і зі свічкою в день не видно, лише від'їздять ще батьки і няні по питаннях &quot;працевлаштування&quot;, пооббивають пороги до владних кабінетів, а результатом буде всього-лиш, так званий, перерахунок коштів з одного держрахунку до іншого з мінусом 40% до карману!!!<br/>Ось така &quot;допомога&quot; молодим сім'ям буде від такого закону...