Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Дмитрівська поминальна субота 2018: що не можна робити
Дмитрівська поминальна субота 2018: що не можна робити

Дмитрівська поминальна субота 2018: що не можна робити

10:29 03.11.2018
1221

Дмитрівська поминальна субота в 2018 році відзначається Православною церквою 3 листопада.

Цей день не має фіксованої дати. Щорічно він випадає на суботу, яка передує дню пам'яті святого Дмитра Солунського - 8 листопада, - інофрмує UAportal.

Спочатку Дмитрівська поминальна субота була присвячена поминанню загиблих воїнів, а пізніше в цей день почали поминати всіх покійних православних християн.

Як і в інші батьківські суботи року, в цей день віруючі згадують своїх покійних батьків та інших родичів, залишають «записи» за упокій в храмах і ходять на кладовища.

Дмитрівська поминальна субота: що потрібно робити в цей день

Спеціальна заупокійна служба, або парастас, служиться ввечері п'ятниці, напередодні Дмитрівської суботи, а в суботу можна піти в храм і залишити там записки "За упокій". Зазвичай в кожному храмі можна знайти спеціальні бланки, на яких необхідно розбірливо написати ім'я померлого. Церква вимагає, щоб всі імена, зазначені в таких записках, належали православним християнам. Як правило, за поминання кожного імені стягується невелика плата, але, якщо у людини немає можливості заплатити за молитву, вона звершується безкоштовно.

Церква також приймає в якості пожертви продукти - хліб, фрукти, овочі, цукерки тощо. Можна принести "Кагор", борошно або масло для лампад, але м'ясні продукти і спиртні напої в храм нести не дозволяється.

Можна помолитися в храмі за упокій рідних.

Після відвідин храму бажано піти на цвинтар і відвідати могили покійних рідних. Прибирання на них бажано зробити напередодні, а в цей день принести свічки (лампади) і квіти. У деяких регіонах України існує традиція приносити на цвинтарі "гостинці" покійним - печиво, цукерки або просто хліб. Зазвичай їх залишають на могилах.

Прийшовши на кладовище, запаліть свічки і прочитайте будь-яку молитву за упокій.

Іноді після відвідин кладовища влаштовують поминальні обіди, на які запрошують усіх, хто знав покійних. Зазвичай на такі обіди готують страви, які любили померлі.

Дмитрівська поминальна субота: що не можна робити в цей день

Не можна погано озиватися про покійних.

Не можна перетворювати поминки на кладовищі на бенкет. Досить свічки і молитви.

Не можна відмовляти в милостині.

Під час поминальних обідів забороненн вживання спиртних напоїв. Припустимий тільки «Кагор» і тільки в символічних дозах.

Вважається недоречним в цей день веселитися, танцювати, розважатися. Але церква не рекомендує і впадати в іншу крайність - віддаватися скорботі, адже християни вірять в безсмертя душі.

Читайте також: Відтепер можна офіційно відгуляти «золоте» «срібне» чи «порцелянове» весілля

Коментарі
18 вересня
Вчора
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин