Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Прокурор живе у Любомлі в будинку матері, оціненому в мільйон гривень
Прокурор живе у Любомлі в будинку матері, оціненому в мільйон гривень

Прокурор живе у Любомлі в будинку матері, оціненому в мільйон гривень

20:51 28.10.2018
7705

Українські прокурори полюбляють користуватися елітним нерухомим майном, однак зовсім не люблять, коли про це майно у них запитують журналісти чи громадські активісти. Найпростіший спосіб цього уникнути – зареєструвати нерухомість на своє подружжя чи батьків. Втім, питання не зникають, адже часто найближчі родичі прокурорів ніколи не займалися бізнесом і не мали можливості придбати розкішне майно.

Отож, перший заступник керівника Ковельської місцевої прокуратури Волинської області (в її компетенцію входить Любомльський район), Ігор Андрійович Філімонюк, 1979 року народження, розпочав свою кар’єру ще у 2002 році, – пише Репортер.

На той час йому виповнилося 23 роки, тому можна зробити висновок, що, окрім органів прокуратури, Ігор Андрійович більше ніде не працював. У ЗМІ повідомляється, що в період 2002–2010 років він був помічником Любомльського міжрайонного прокурора. Згодом два роки працював старшим помічником міжрайонного прокурора, а з 2012 року став заступником Любомльського міжрайонного прокурора.

Ігор Філімонюк активно працював у часи Януковича. Із деяких судових рішень стає відомо, що він виконував обов’язки Любомльського міжрайонного прокурора.Це рішення прийняте 27 грудня 2013 року, тобто цю посаду він обіймав якраз у розпал Революції Гідності.

Сьогодні на сайті Волинської прокуратури зазначено, що Ігор Андрійович Філімонюк обіймає посаду першого заступника керівника Ковельської місцевої прокуратури Волинської області. Цю посаду він отримав у 2015 році після відповідного конкурсу. На ньому Ігор Філімонюк посів лише 14 місце, але доволі низький результат не завадив йому отримати посаду першого заступника.

На своїй посаді Ігор Андрійович пережив декількох керівників: Володимира Лебедюка (до 2012-го року), Олега Корецького (до 2014 року), Ярослава Грищенка (до 2016 року) та Олександра Бабенкова. У 2017 році Ігор Андрійович Філімонюк навіть був в.о. керівника Ковельської місцевої прокуратури.

Дружина прокурора – Оксана Іванівна Філімонюк, яка народилася в Шацьку, працює секретарем судових засідань у Любомльському районному суді Волинської області. Саме тому вона подала відповідні електронні декларації за 2016 та 2017 роки. Жодним бізнесом чи адвокатською діяльністю пані Оксана Філімонюк до цього не займалася.

Отже, і Ігор Андрійович, і Оксана Іванівна працюють у державних органах. Після аналізу їхніх декларацій за 2014, 2015, 2016 та 2017 роки журналісти підрахували дохід подружжя. Ігор Андрійович Філімонюк, зокрема, на своїй посаді заробив 924 тис грн (з цієї суми 446 тис грн він отримав у 2017 році). Дружина прокурора протягом 2014-2016 років задекларувала 29 тис грн доходу в якості допомоги по догляду за дитиною. Натомість в 2017 році вона не заробила взагалі нічого.

У своєму коментарі журналістам Ігор Філімонюк зазначав, що проживає у будинку батьків. Справді, у декларації прокурора вказане відповідне право користування будинком, власницею якого є його матір Валентина Василівна Філімонюк. Площа цього помешкання 284 кв. м, а задекларована вартість понад 1 млн грн.

Право користування цим будинком прокурор отримав 04.07.2014 року. Це означає, що відповідна інформація мала б бути зазначена в декларації за цей рік. Однак Ігор Андрійович Філімонюк не вважав за необхідне вказувати відповідне право користування. Також варто зазначити ще одну деталь. Матір прокурора стала власницею будинку в той же день, коли її син отримав право користування – 04.07.2014 року. Це може свідчити про те, що Валентина Василівна є лише формальним власником цього житла.

Будинок Ігоря Філімонюка розташований на 3 земельних ділянках. Двома з них володіє матір прокурора, а однією і сам правоохоронець. До речі, право власності своєю частиною землі Ігор Андрійович Філімонюк отримав лише у 2016 році на підставі рішення Любомльської міської ради. Як результат, будинок незаконно розташовувався на даній ділянці аж до 2016 року. Як і будинок, земельні ділянки своєї матері прокурор Ігор Андрійович не вказав у декларації за 2014 рік.

Також Ігор Філімонюк є власником земельної ділянки в Шацьку, що у Волинській області. Площа цієї ділянки – 800 кв. м.

На цьому перелік нерухомого майна Ігоря Філімонюка та його дружини Оксани Іванівни вичерпується. Натомість саме пані Оксана є власницею єдиного автомобіля в родині – Toyota Camry 2005 року. Задекларована його вартість 109 тис грн, що на момент придбання у 2011 році становило майже 13 тис доларів.

Незважаючи на очевидні витрати для будівництва будинку, оплати його обслуговування та на утримання двох дітей і дружини, прокурору навіть вдалося заощадити. Він володіє 345 тис грн готівки.

Очевидно, що будівництво вищезгаданого будинку потребувало значних капіталовкладень. Однак доходи прокурора важко назвати високими. Тому журналісти також перевірили, чим займалися його батьки, які потенційно і могли б допомогти фінансово.

Наприклад, Андрій Миколайович Філімонюк – батько прокурора, з 2015 року є директором ТОВ «ЗАВОД «СВІТЯЗЬ». Він подав навіть відповідну декларацію у 2017 році. Його заробітна плата на цій посаді склала 43 тис грн. Також Андрій Миколайович вказав 31 тис грн пенсії. Його дружина та, відповідно, матір прокурора Валентина Василівна Філімонюк вказала лише 23 тис грн пенсії, а також 3300 грн від роботи у виборчій комісії.

У декларації вказано лише два об’єкти нерухомості – земельна ділянка та невеличкий будинок у Любомлі. Вочевидь, саме тут і проживають батьки Ігоря Філімонюка, що ще раз доводить, що фактичним власником вищезгаданого розкішного будинку є сам прокурор. В це навіть повірила і Валентина Василівна Філімонюк, адже у декларації її чоловіка не вказано ні цього будинку, ні двох земельних ділянок під ним.

Жодного іншого бізнесу батьки прокурора не вели та не ведуть. Тож, з огляду на їхні низькі доходи та відсутність дорогих об’єктів рухомого чи нерухомого майна – вони не мали б змоги допомогти своєму синові у будівництві.

Має прокурор також брата Юрія Андрійовича Філімонюка.

Він був кандидатом в депутати на перших місцевих виборах до Любомльської міської об’єднаної територіальної громади від партії «РОЗУМНА СИЛА». Балотуючись, Юрій Андрійович вказав, що працює водієм. Сама по собі цікавою є і партія «РОЗУМНА СИЛА». Серед її програмних принципів є такі, як: зовнішня політика нейтралітету та встановлення миру та врегулювання конфлікту на Донбасі шляхом «…повної відмови від радикальної мілітаристської риторики у засобах масової інформації, заявах можновладців, політичних партій і окремих політиків…». На сайті Вікіпедії вказано таке: «За інформацією, СБУ — (ред. Партія) фінансується вищим керівництвом РФ, до її фінансування також причетні організатори замаху на Аркадія Бабченка».

Жодної інформації немає і про будь- яку підприємницьку діяльність батьків дружини прокурора: Слави Андріївни та Івана Петровича Дзядуків з смт Шацьк. Також у них практично відсутнє будь-яке рухоме чи нерухоме майно. Слава Андріївна має лише одну земельну ділянку, а також разом із сином та дочкою мала квартиру у Володимирі-Волинському. Виходячи із такої кількості майна та відсутності бізнесу, важко повірити, що батьки могли допомогти зятю у будівництві будинку. До речі, брат Оксани Філімонюк – Ярослав Іванович Дзядук теж брав участь у виборах. Він балотувався до Володимир-Волинської міськради від партії «УКРОП». Ярослав Іванович, 1972 року народження, вказував, що вже є пенсіонером.

Роблячи висновок, ще раз зазначимо, що ні сам Ігор Андрійович Філімонюк, ні його найближчі родичі, вочевидь, не мали достатньо коштів для будівництва його будинку. Тому сподіваємося, що походження цих коштів з’ясують відповідні органи контролю, а також дослідять неточності в декларації прокурора за 2014 рік.

Коментарі

Гаррі Браун

22:28 28.10.2018

все класно пацани

Сусід

05:24 29.10.2018

Ручний вогнемет зрівняє всіх корупціонерів

Місцевий

05:26 29.10.2018

Московських емісарів розстрілювати на місці

ветеран коннтрабанди

08:19 29.10.2018

плокулол добре вивчив табличку ділення,одним словом згідний з СУСІДОМ ,на всяку суку є своя базука ,іншого виходу немае в нашій наскрізь корумпованій державі така мразота рахує себе хозяіном жизни але рано чи пізно інстинкт самозбереження в них притупляється від вседозволеності ,знавав таких

модератору

08:30 29.10.2018

за статтю респект і уважуха,виводьте побільше таких борцунів за законність на чисту воду,ми повинні знати своіх ,,героів,,

За правду

08:38 29.10.2018

Все воно то так. Але і коню понятно шо це замовна стаття, бо якшо ви дійсно за правду і хочете вивести "на чисту воду" корупціонерів, то сміло беріть любого працівника прокуратури, який попрацював кілька років в системі і пишіть про нього. І не помилитесь. Так само про суддів СБУшників і митників.
P.S. Вартість такого маєтку в рацоні 5 мільйонів. На сьогодні мільйон це 35 тис$. А за них побудуєш шось скромне

Юлік

09:05 29.10.2018

Всьо нажито непосильним трудом!!!

ветеран коннтрабанди

09:09 29.10.2018

якщо стаття замовна значитьоцей інстинкт що писав вище якраз то і почав зникати і знову таки табличку ділення забув

Дальній сусід

09:48 29.10.2018

це старий баян...

Укроп

09:50 29.10.2018

Всі гроші дала Москва, або розумна сила!

модератору

09:52 29.10.2018

Оновіть дані про авто. У Вас стара інфа.

Жолоб

21:09 29.10.2018

Посадити його

Віктор

15:24 30.10.2018

Це всі і без статті знаємо, а що далі? Всеодно феміда гнила і корупційна і ніхто нічого з ним не зробить, а гроші його - це хабарі.

І ШО ?????

08:17 01.11.2018

А чи є звернення , письмова заява до поліції чи прокуратури по цим фактам. ?
Думаю ні.
Гроші отримали, статтю письнули ....

Людина

10:33 01.11.2018

Звичайно, міг прокурор і скромнішу хатину побудувати, але він хоча б на роботі робить. Ви краще проведіть розслідування за які кошти побудовані десятки або і сотні шикарних особняків людьми які не працюють офіційно і ніколи не працювали.

Петро

10:37 01.11.2018

Половина району на контрабанді побудувались, на машини заробили, але чомусь про це мовчать.

Я

21:33 01.11.2018

Брав вз'ятки, бере і буде брати...А хтось гине за справедливість на війні(а йому живеться суперрр)

Петя

14:09 03.11.2018

Заказняк чистої води....

24 березня
Вчора
22.03.2019
21.03.2019
20.03.2019
19.03.2019
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
15.03.2019
14.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин