Чи законно на Любомльщині відстрілюють вовків?

28 Січня 2017, 10:53
4087

Через сезонне нашестя вовків у волинських лісах мисливські приватні господарства та громадські товариства влаштовують облави на хижаків.

Із жовтня, відколи розпочався мисливський сезон, і понині на мисливських угіддях Волині застрелено 12 вовків – мігрантів переважно з сусідньої Польщі, – пише газета «Сім'я і дім» за 26 січня.

ЗГРАЇ ХИЖАКІВ ПОЛЮЮТЬ ПОПІД ПОЛІСЬКИМИ СЕЛАМИ

Нині ніхто достеменно не знає, скільки вовків бродить хащами і лісами області. Таксація дикого звіра ще не завершена – результати варто очікувати в лютому. Однак єгері припускають: у лісах є щонайменше 20-25 сіроманців переважно в Любомльському, Володимир-Волинському та Шацькому районах.

Як розповів завідувач сектора мисливського господарства обласного управління лісомисливського господарства Руслан Люшук, практично всі хижаки – зайди із Польщі, Білорусі та Рівненської області.

«Зграї хижаків лісами закладають кола протяжністю до 100 кілометрів. Тому будь-якої миті можуть відійти чи то в Білорусь, чи на Рівненщину, чи бродити на межі з Польщею. У нас суто осідлих, так би мовити, волинських вовків немає. Скажімо, точно знаємо, що прийшли з Польщі шість, нещодавно відстріляних у Любомльському районі», − каже завідувач сектора.

Загалом, із початку зимового мисливського сезону волиняни вполювали 12 вовків. Сімох застрелили мисливці товариства «Вікінг» на лісових угіддях Любомльщини між селами Штунь, Мосир та Висоцьк. Кажуть, тут бродить ще одна чимала зграя.

Одного хижака вполювали громадські мисливці в Турійському районі. Решту сіроманців відстріляли у Володимир-Волинському районі. Всі впольовані вовки прийшли з Польщі.

До слова, останніми роками небезпечні звірі змінили шляхи міграції. Раніше зграї заходили на Волинь з боку Рівненщини. Скажімо, позаторік у лісах Маневицького району мисливці вполювали шість хижаків, які дісталися аж із Чорнобильської зони.

Вже торік більшість свідчень про вовків надходили від селян із Любомльського та Шацького районів. Там кілька сіроманців забрели на околиці сіл. Улітку 2016-го одинака-вовка бачили на узліссі неподалік курортного села Згорани.

СЕЛЯНИ ВОЛІЮТЬ СТРІЛЯТИ ВОВКІВ, А ГОРОДЯНИ – РЯТУВАТИ

Одна з найуспішніших облав на вовків відбулася в Любомльському районі 20 січні, коли мисливці за день настріляли шість хижаків. Фотографії скривавлених трофеїв у електронних ЗМІ збурили громадськість, особливо захисників тварин – посилаються на порушення Бернської конвенції про захист флори і фауни. В

Переважно городяни закликали ледь не подати до суду на мисливців за «знущання» з диких тварин. Натомість селяни, надто ті, які мешкають по сусідству з агресивними хижаками, навпаки закликають мисливців і надалі нищити вовків.

«Не можна приставати до однієї зі сторін, бо проблема складна, − каже бувалий мисливець із Луцька Володимир Грушко. – Підтримую думку, що не варто викладати в соціальні мережі фото мертвих тварин, які ще б’ються в передсмертних конвульсіях. Це щонайменше неетично.

Але також не потрібно звинувачувати мисливців, які рятують волинську фауну від кровожерливих хижаків, котрі без необхідного врегулювання популяції здатні вирізати всю живність у лісах і навколишніх селах».

Для прикладу, вовку на день потрібно від 3 до 7 кілограм м’яса. Для зграї козуля, яка зазвичай важить до 25 кілограмів, − це денна норма. Хижак здатен на рік знищити до 75-85% приплоду оленя, козулі, дикої свині, зайця.

Загалом у харчуванні вовка козуля займає понад 20%, олень – до 16%, дика свиня – 11%, значно менше заєць – 4%. Не важко вирахувати втрати звірини. Натомість вполювати вовка – надзвичайно важка справа, бо сполоханий сіроманець розумний і хитрий швидко змінює ареал.

«Згадаймо повоєнні часи, коли Волинь буквально тероризували сотні зграй вовків. Влада скликала цілі загони мисливців. Але врегулювати популяцію хижака вдалося лише через 15 років, − каже Володимир Грушко.

Не дивно, що закон не забороняє стріляти вовків без жодних дозволів у будь-який день сезону полювання.

«Необхідне регулювання чисельності вовків. Закон не забороняє, за наявності документів на відстріл інших видів тварин, добувати як вовка, так і лисицю та єнотовидного собаку», − роз’яснили в обласному лісомисливському господарстві.

До слова, із грудня мисливці Ратнівського району патрулюють ліси на межі з білоруським кордоном, щоб не впустити вовків. Бо всього за 10 км від Волині в білоруському селі Повиттє Кобринського району хижаки десяток разів атакували сільські обійстя.

Вовки роздерли всіх собак, передушили кіз і дісталися свинарників. Люди просять тамтешню владу негайно спорядити мисливські загони для відстрілу зграй хижаків.

Роман ЖИЖАРА

Коментар
19/03/2024 Вівторок
19.03.2024
18.03.2024
17.03.2024