Реєстрація новонародженого в пологовому будинку

29 Липня 2016, 15:26
3730

З початку 2016 року молоді тата й мами в Україні отримали унікальну можливість зареєструвати новонародженого прямо в пологовому будинку.

Аби оцінити це нововведення з точки зору зручності, а також докладніше розібратися в тому, як це зробити у пологовому відділення ТМО Любомльського і Шацького районів, ми й спілкуємося з начальником Любомльського р/в ДРАЦС ГТУЮ у Волинській області Лілією Станіславчук.

– Що змінилося при реєстрації новонародженого?

– Якщо раніше ця процедура була в компетенції ЗАГСу (ДРАЦС), то тепер усе набагато простіше – це можна зробити в тому пологовому будинку, де з’явився малюк на світ. При цьому, компетенція пологового не розширилася, просто в їхньому приміщенні у визначені дні знаходиться представник РАГСу (ДРАЦСу), який зможе внести відомості про дитину до реєстру.

– Тобто, як займався раніше Любомльський РАЦС подібного роду справами, так і продовжує цим займатися сьогодні.

– Звісно. З квітня цього року по середах і п’ятницях у пологовому відділенні ТМО Любомльського і Шацького районів з 9 до 11 години перебуває наш працівник. Він отримує необхідні документи від батьків і вносить дані про дитину до реєстру.

– Які нові терміни отримання?

– Свідоцтво отримують у пологовому будинку в день виписки (не раніше і не пізніше). Отримати тут документ після виписки ніяк не вийде. Якщо цю можливість не використовуєте вчасно – вирушайте в РАГС. Але хочемо нагадати, що виписка зазвичай здійснюється на третій день після пологів, якщо вони пройшли без ускладнень. Дуже часто в перші два дні життя малюка батьки ще сумніваються у виборі імені. Вони мають повне право впродовж 30 днів із народження малюка вибирати йому ім’я та зареєструвати безпосередньо в РАГСі.

– Що необхідно для отримання свідоцтва в пологовому будинку?

– У принципі перелік документів «старий», такий же, як і для РАЦСу. Особливої складності при зборі документів виникнути не повинно, адже написання заяви – це п’ятихвилинна справа, медичне свідоцтво видають якраз в пологовому будинку. А з паспортами і зовсім все просто.

– Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

– Свідоцтво отримують тільки батьки немовляти. Вручають їм документ під час виписки з пологового будинку. Ніяким іншим родичам ми його не видаємо.

– Чи можна отримати свідоцтво про народження без батька?

– Звісно. Це може бути у двох ситуаціях: коли батько написав заяву про реєстрацію дитини на своє ім’я, але в силу різних причин не може забрати дружину з дитиною з пологового будинку, та коли батько невідомий або не хоче визнавати дитини, відповідно від нього немає заяви.

– Тепер стало зрозуміло, як зареєструвати дитину в 2016 році. А зручно це чи ні?

– Можна коротко перерахувати переваги такого нововведення: оперативність, відсутність необхідності стояти в чергах держінстанцій, скорочення етапів бюрократичної процедури, комфортність (новоспечені мама і тато можуть не відлучатися від немовляти для вирішення «паперових» питань). Мінус можна знайти всього лише все в тій же оперативності. Деякі батьки не хочуть поспішати. Такі пари можуть скористатися поки ще існуючою альтернативою і впродовж 30 днів зареєструвати дитину в РАГСі (ДРАЦС).

Спілкувалася Яна ЛЕВЧУК

 

Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024