Зачернеччя: місцеві жителі перекрили дорогу лісовозам

27 Лютого 2018, 11:25
3615

Причиною такого радикального кроку стало масове, на думку людей, вирізання лісу ДП «Любомльський лісгосп». Селяни розповідають, що останнім часом деревину почали возити значно інтенсивніше — по 3-4 повних лісовози щодня, і це викликає занепокоєння і змушує засумніватися у законності таких дій.

У понеділок, 26 лютого, люди просто у центрі села перекрили дорогу лісгоспівському транспорту і повідомили, що жодної машини не пропустять, доки не отримають чітких пояснень і не побачать конкретних дій, – пише КОРДОН.

До протестувальників долучилися депутати райради від місцевого виборчого округу Ірина Устимук та Іван Устимук.

Поспілкуватися з місцевими жителями, вислухати їхню позицію й озвучити свої міркування прибув директор ДП «Любомльський лісгосп» Сергій Боярчук.

А от сільського голови Галини Шиманюк, як і когось іншого із представників сільської влади, тут так і не побачили, попри те, що пікет відбувався за кілька десятків метрів від приміщення сільради.

«Не тільки масова вирубка лісу турбує селян, — коментує депутат райради Ірина Устимук. — По-перше важка техніка розбила дороги, які пролягають до людських паїв. Це зараз, поки мороз, земля тримається, а коли потепліє, буде непрохідне болото. По-друге – в нас проблема з дровами. Ліс вивозиться масово, а дров для простих людей немає. З місцевим лісником Вадимом Сидуном селяни не можуть знайти спільної мови».

Усі разом — активісти, депутати, представники лісгоспу вирушили безпосередньо на місце рубок, аби вивчити ситуацію на місці. Звинувачення щодо незаконності вирубування керівник лісівників відкинув одразу, запевнивши що ці роботи проводяться згідно планів та відповідної документації. До речі, пізніше він представив її «КОРДОНУ».


Варто також зазначити, що з лісовим фондом межують людські паї, які через те, що земля багато років не оброблялася, заросли і фактично перетворюються в ліс, і через це виникають непорозуміння з місцевим лісником. Відтак, учасники імпровізованого рейду безпосередньо на місці з’ясували, де розташовані межі.

«На територію, що належить до паїв, ми не претендуємо, це не наше — зазначив Сергій Боярчук, — Це питання слід з’ясовувати з сільським головою».

Разом з тим керівник лісгоспу визнав що техніка, яка належить очолюваному ним підприємству, розбила місцеві дороги і пообіцяв, щойно зійде сніг і підсохне земля, полагодити, підсипати і привести їх у нормальний стан.

«Щодо проблеми із забезпеченням людей дровами, то ми готові піти назустріч у цьому питанні, — каже Сергій Боярчук, — й отоварити їх за рахунок рубок догляду. Готуйте списки, будемо вирішувати».

Отож, обіцянок вистачає, а наскільки вони будуть втілені у життя, з’ясується згодом. В разі чого, у селян є перевірений спосіб — блокування.






Коментарі
02 Березня 2018, 23:49
<p>Куди поділися коментарі,і хто їх боїться і хто їх видаляє?</p>
Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром