Згорани: місцеві жителі досі не визначилися, з ким поєднати свою долю

19 Лютого 2018, 13:12
6190

На збори у місцевому клубі прибули близько півсотні небайдужчих до майбутнього громади селян, представників довколишніх об’єднаних територіальних громад, районної та обласної влади, експерти тощо.

У неділю, 18 лютого, у Згоранах відбулися громадські слухання, під час яких мешканці обирали, із ким поєднати подальшу долю, – інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Читайте також: «Головне, Любомль чи Шацьк – з ким об’єднаються Згорани»

Згідно з перспективним планом області, Згорани та довколишні села мали б увійти до складу Головненська громада. Про це детальніше розповів Згоранський сільський голова Олександр Лукашук.

Раніше йшлося про те, що до Згоран фактично надійшло п’ять пропозицій про об’єдання, але, щоправда, на громадські слухання представники «женихів» із Світязя та Головненської ОТГ чомусь не приїхали.

Слово узяв очільник Любомльської ОТГ Роман Ющук, який розповів про важливість історичного моменту у Згоранах.

Мовляв, настав час замислитися про розвиток громади і порівняв Згоранські озера із двома золотими монетами, які у Любомилі будуть плекати і леліяти, на противагу шацькому озерному краю, де озера «загубляться» на фоні інших. Із його уст лунали заклики про «бути однією сім’єю» та аргументи із цирфами акцизу, ПДФО та інфраструктурної субвенції.

Виконуюча обов’язки голови Шацька селищна рада Людмила Цевух наголосила на розвитку Шацька та довколишніх територій у якості курорту.

Очільник Рівненська ОТГ Володимир Крижук зауважив, що реформа децентралізації не може зупинитися.

«Реформа децентралізації – це покращення життя простих людей», – зауважив він.

Депутат Волинської обласної ради Юрій Гупало зазначив, що реформа децентралізації важлива для кожного українця, а тому закликав рухатися вперед.

«Тільки від вас усе залежить», – додав він.

Радник із місцевих фінансів Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування Анатолій Матвійчук розповів про показники доходів на душу населення у кожній ОТГ.

За його словами, у Шацька – більше досвіду та сильніша команда, а ось у Рівного – високі показники.

«Якщо довго дивитися на дівчину, то можна побачити, як вона виходить заміж не за тебе», – закликав експерт присутніх не зволікати із вибором громади, до якої варто доєднатися та не оминув уже традиційно порівняння процесу створення об’єднаних громад із шлюбним процесом.

Після бурхливого обговорення у Заозерному, Гупалах і Згоранах більшість підтримала ідею об’єднання з Рівненською ОТГ. А ось жителі села Сильне хотіли б, аби Згоранська сільрада приєдналася до Любомльської ОТГ.

Остаточне слово у цій справі мають сказати місцеві депутати на найближчій сесії.

Коментарі
19 Лютого 2018, 18:25
Курс на Шацьк, рекомендую,добрий доїзд до райцентру, курортна зона державного значення. Рахую це перспектива для згоранських жителів,разом можна налагодити співпрацю в Любомль немає смислу.А краще нікуда,головне,мудрих керівників,і землю не дерибанити.
19 Лютого 2018, 19:03
В кінці тижня буде сесія і всі депутати з одного корита жруть,а голосувати будуть за Рівне бо їм так треба.а в людей непитали пох'звали на збори собі вигодний бабок в рухових хустках і ті руки дерли за Рівне незнайшли даже географічне положення нього
19 Лютого 2018, 19:10
Шацьк тільки Шацьк!!! Народ підіймайтесь,заради майбутнього наших дітей,ще не пізно !!! Ідіть на сесію і висловлюйте свою думку,немовчіть! Пройшов цей час коли всі мовчали
19 Лютого 2018, 19:18
Якщо хтось з Шацька читає,то приїдьте до нас на сесію і підтримайте своїх прихильників!!! Бо їх більшість,а друга половина до Любомля але невякому разі не Рівне,це забаганка гайки депутатів які всі в одному кошику!і землі кожен має по 15 і більше участків
19 Лютого 2018, 19:24
За Шацьк потрібно голосувати, більше перспективи для майбутнього наших дітей
19 Лютого 2018, 19:28
<p>Яке Рівне так як і Любомль,що Любомль раніше небачив що в Згоранах є перлина ,,озера,,як сказав придставник з Любомля два озера,сміх люцькій,а озер то в нас 7 .неслухайте депів вони всі як один скаже.до Шацька треба народу!!!до Шацька.</p>
19 Лютого 2018, 19:37
Шановні депутати і депутаткі з згоран,неробить хуйні,ладно за участі у вас непитатимуть.але голосуйте як народ каже ! А не так як ви обично за свої дупи думаєте.шануйтесь бо народ озлоблений і я тоже.дякую за то що прочитали...
19 Лютого 2018, 19:46
От, якраз з керівниками в нас і не склалося. Інакше б і в клубі не такому збиралися, і до нас би в громаду просилися. А так, маємо те, що маємо. Тож проявляти емоції, сватирися між собою, виясняючи хто за кого, не варто - самі в усьому винні.
19 Лютого 2018, 19:57
Про що ви говорите ? Який Шацьк ? Що він представляє собою без Світязя ? Вже Любомль краще. Як би там не було, але МІСТО. Ну, не дорахувався трохи керівник озер, з ким не буває.
19 Лютого 2018, 22:11
Вже скільки років були під Любомлем,а толку?! То краще Шацьк !!! В Любомлі толку нема,а озера наші тільки і цікавлять,два з семи!
19 Лютого 2018, 22:16
В нас багато в Шацьк ! Є і придані шанувальникі Любомля але то одиниці,у нас свої озера і при любомльській владі дачі повиростали біля самої води.ми за Шацьк!!!
19 Лютого 2018, 22:23
Заїдьте в Шацьк і подивіться як влада працює!!! А подивіться,що в Любомлі ніхто нічого зезробив і не зроблять!Шацьк наш вибір!!!
19 Лютого 2018, 22:33
За Шацьк! За світле майбутнє наших дітей!!! І неяких дискусій,обговорень не повинно бути.добре там де нас нема звичайно але вибір Шацьк!!! Любомль себе показав за багато років,а про Рівне це взагалі брендового,заправки збанкрутують і що дальше?!
19 Лютого 2018, 22:39
ШАЦЬК! Сто процентів якщо є розум в наших депутатів то виберуть Шацьк
19 Лютого 2018, 22:43
Шановні депутати не забувайте хто вас вибирав,робіть як більшість людей Вам каже !а люди більшість Шацьк і трохи Любомль але не рівне.і не забувайте ,що вам з тим вибором жити в одному стилі з виборцями.
19 Лютого 2018, 22:46
В Шацьк Згорани хочуть,не всі да правда але по обговоренню нетакому яке було в клубів реальному то більшість за шацьк
20 Лютого 2018, 11:08
Про серйозне і толкове керівництво в Шацьку як б казати не брався. Керівник в них дійсно був хороший, але шкода, що він тепер не серед нас. Тому, всі напрацювання, про які говорила пані зі сцени, це ще задуми і плани до того. Побачите, що буде з Шацьком за рік-два. А не буде там нічого толкового. Вже тепер в них не все гаразд з фінансами, тільки вони про це мовчать.
20 Лютого 2018, 12:14
Бред це все пане депутат бред! Шацьк процвітаючий край! І в громади згоран є бажання більше до Шацька приєднатись ! А про якісь фінансові махінації треба говорити фактами,а не пургу гнати.
20 Лютого 2018, 12:16
Шо тут говорити Шацьк! Вибір правельно!!!
20 Лютого 2018, 12:20
З любомлем ми були багато років і шо толку?! А Рівне що це де то є люди?!!! Шацк так як і згорани озерний край і ми маємо бути одне ціле!!!!
20 Лютого 2018, 12:23
А якщо заправки пропадуть,і шо тоді,а митниця і в адамчуках буде,'.то реальна перспектива .ШАЦЬК!!!
20 Лютого 2018, 12:29
Депутати майте розум!!! Зробіть вибір правильно! Правильно це Шацьк
20 Лютого 2018, 17:07
тільки Полапи, бо там Богачевський, солідний туз!!!!
20 Лютого 2018, 17:38
<p>В кожного з нас є якійсь риси туза козирного,просто невсі їх використовують.але мабуть прийдеця якщо слуги народу впорять.шацьк вибір більшості людей</p>
20 Лютого 2018, 17:45
Згорани це реально перлина серед оцих одстойних і помийних закаулків,а в шацьку свої перлини є ото і нам з ними треба тримати оборону!!! Бо це вибір нормальних усвідомлюючих жителів згоран.
20 Лютого 2018, 18:49
Ми за Шацьк!!!!
20 Лютого 2018, 22:04
Згорани і Шацьк!!!
21 Лютого 2018, 20:07
Шацьк само адекватний вибір серед усіх цих
22 Лютого 2018, 11:01
Заспокойся ти з своїм Шацьком пишеш тут під різними іменами ,нафіг ви нам потрібні ? ви спочатку самі об‘єднайтесь в одну громаду і не каламутьте воду,найвигідніше це ЛЮБОМЛЬ
22 Лютого 2018, 12:25
Найвигідніше Любомль ви правильно сказали вам найвигідніше бо ви і є в Любомлі пане депутат любомльській,вибір згоранці ШАЦЬК!!!
22 Лютого 2018, 18:41
Скільки ми були під Любомлем? Цікаво, що таке Головно і Рівне?-Мозгов немає, чи там є люди,які пресують наших депутатів? Тут правильно люди висловлюються.Шацьк,статус курортного місця присвоять.Шацьк,розвивається,великим темпом,буде і митниця.Як казав один з депутатів,ви неуявляєте,які там гроші крутяться,головне керівників і контроль над ними.Любомль,це мутняк,чим вони нам допомогли,Нуль,за скільки років,дерибан землі.Тим більше,одні озера,одна курортна зона,структура.Думаю,і є багато прихильників,до Шацька.