Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Любомлі вночі горіла квартира

11:02 22.11.2017
2265

На місце події прибули рятувальники ДПРЧ-10 райцентру, які повністю ліквідували пожежу, в результаті якої було знищено 4 квадратних метра стіни. Пошкоджено речі домашнього вжитку.

У середу, 22 листопада, о 02.30 у житловому будинку по вул. Незалежності, 80/1 сталося займання.

Як повідомив головний інспектор Любомльського РВ УДСНС у Волинській області, капітан служби цивільного захисту Микола Лябук, причиною займання стало несправність пічного опалення.Щоб застерегти від можливих наслідків несправності пічного опалення, публікуємо правила пожежної безпеки.

Забороняється: - використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі; - розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами; - залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду дорослих; - доручати розпалювати печі та наглядати за ними дітям; - використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топника; - сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети; - категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом; - влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби.

В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на два місяці. Не залишайте без нагляду розпалену піч чи плиту. Палаючого вуглика, а інколи й іскри, досить для того, щоб скоїлося велике лихо.

Окрім того, слід бути обережними і під час використання електрообігрівачів. Пожежі можуть виникати і від несправної електромережі чи її неправильної експлуатації. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, інтенсивно виділяють іскри і велику кількість тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:

- нагрівальні прилади дозволяється встановлювати тільки на негорючі підставки; - забороняється залишати без нагляду ввімкнені електроприлади; - не варто вмикати в одну розетку одночасно декілька електроприладів; - необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо; - користуватися саморобними нагрівальними приладами.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за телефоном «101». При цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність осіб, а також повідомте своє прізвище та номер свого телефону. Якщо є можливість, евакуюйте людей та починайте гасити пожежу підручними засобами.

Дотримуйтеся правил пожежної безпеки! Бережіть своє життя та майно!

Коментарі
19 січня
Вчора
17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин