Випускники любомльської школи подорожували Карпатами

17 Червня 2017, 10:06
2283

Учні, які закінчили 9-Б клас Любомльської ЗОШ №2, за доброю традицією, побували у Карпатах.

Класний колектив обрав замість урочистого вручення свідоцтв у школі та випускного вечора активну форму проведення цього заходу – туристичну триденну поїздку за маршрутом Яремче – Ворохта, – повідомляє сайт школи.

Дорога була довгою, але насичена різноманітними цікавими та мальовничими місцями, які справили незабутнє враження на випускників, їх батьків та вчителів.

Першою зупинкою для стало місто Рогатин – батьківщина знаменитої Анастасії Лісовської, відомої широкому загалу під ім’ям Роксолана. Повною несподіванкою був огляд церкви Святого Духа, пам’ятки народної архітектури та монументального мистецтва національного значення. Особливість цієї споруди в тому, що вона збудована без єдиного цвяшка. Святодухівський іконостас цієї церкви, у якому втілено гуманістичне сприйняття дійсності та естетичні норми ренесансного мистецтва, належить до визначних надбань як українського, так і світового мистецтва. Згідно з переказами, на початку XVI століття Настя Лісовська, майбутня правителька Османської імперії, часто приходила молитись до церкви Святого Духа, адже тут священиком був її батько — отець Гаврило Лісовський.

Минувши Рогатин та почувши багато цікавинок від екскурсовода, туристи проїхали Прикарпаття. А вже по полудню перед ними постала вся краса Карпатських гір. Автобус зупинився в селі Манява. Усіх вражала не тільки краса природи, а й спосіб життя місцевих жителів: вишукані будинки господарів та вервечки продовгастих копичок, настромлених на кілочки, на які, немов на «вішаки», працьовиті господарі накидали «одяг» – сіно для своєї худобини.

Першим випробуванням став шлях до Манявського водоспаду. Водій старенького «ПАЗика» віртуозно піднімався гірським шляхом крізь гірські річечки, спуски та перевали, а учні, захоплено озираючись крізь вікна навкруги та шаленіючи після чергового подвигу шофера, прибули до місця зупинки. Пройшовши крізь перевал, повз річечку, спостерігаючи неймовірну красу, нарешті почули шум та побачили спінений Манявський водоспад. Ошелешені його красою, усі довго позували на камери телефонів та фотоапаратів.

У доброму гуморі, з піснями опинились біля підніжжя Манявського скиту. Подолавши надзвичайно крутий підйом, побачили відкриту печеру, складену з двох величезних каменів, де з давніх часів монахи усамітнювались для молитов. Стежиною спустились до Манявського монастиря, засновником якого є виходець із Афону монах Йов Княгиницький. Свого часу тут містилася велика бібліотека стародруків. Легенди кажуть, що сюди неодноразово навідувався відомий гуцульський опришок Олекса Довбуш.

Добряче втомившись, дістались до екскурсійного автобуса та крізь мальовниче місто Яремче приїхали до найдовшого села в Україні – Микуличин, де в садибі «У Стаса» на дітей чекали гостинні господарі.

На другий день вирушили до туристичної перлини Карпат – Буковелю. Із деяким острахом сіли на канатно-крісельну дорогу. Перед туристами постала неймовірна панорама: перехоплювало дух від усього побаченого, око радували і вершини гір, і полонини, і ущелини, які зигзагом простягались на багато кілометрів. Угорі, на оглядовому майданчику, спостерігали всю велич та красу українських Карпат, їхні найвищі вершини, серед них – Говерлу.

Далі вирушили до міста Верховина, де відвідали музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика. Екскурсію провела Наталя Гузак, донька Романа Кумлика, яка після смерті батька продовжила його музейну справу. Жінка (лікар за фахом) грає на скрипці, цимбалах, тримбі, двійниці (сопілці), окарині, зозулі, пелинці, лірі, наї. Вона розповіла про кожен із цих інструментів.

Отримавши незабутні враження, випускники 9-Б повернулись до садиби в Микуличині. Увечері на них чекав приємний сюрприз – у святковій атмосфері відбулось вручення свідоцтв про закінчення базової середньої освіти. Діти по-справжньому раділи: вони відчули, що стали на сходинку дорослішими.

Наступного дня туристи поїхали в Яремче. Досвідчений гід провів нас стежиною до скелі Олекси Довбуша та розповів чимало фактів та легенд про відомого опришка. Потім дорога привела туристів до ярмарку-вернісажу та мосту, з якого відкрився чудовий вигляд водоспаду Шипіт.

Втомлені, але водночас задоволені і збагачені неймовірними спогадами, випускники повернулися до Любомля.

1

1








 

Коментар
20/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром