Що варто знати батькам про наслідки відмови від щеплення

10 Травня 2017, 18:49
1843

Найефективнішим і безпечним методом профілактики інфекційних захворювань є вакцинація.

Завдяки проведенню вакцинопрофілактики в світі ліквідована натуральна віспа, завершується ліквідація поліомієліту, різко скорочена захворюваність багатьма іншими інфекціями.

Після введення в організм вакцина створює захист – несприйнятливість до інфекції (імунітет). Це відбувається тому, що після щеплення в організмі утворюються спеціальні частинки (антитіла), які знешкоджують вірус чи бактерію. Ось чому термін «вакцинопрофілактика» тотожний терміну «імунопрофілактика».

Крім 10 інфекцій, проти яких вакцинація в нашій країні є обов'язковою (туберкульоз, дифтерія, правець, коклюш, поліомієліт, гепатит В, гемофільна інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит), у даний час в Україні зареєстровано так звані «рекомендовані» вакцини – проти вітряної віспи, пневмококової інфекції, гепатиту А, раку шийки матки, ротавірусної інфекції, менінгококового менінгіту.

Захворювання, проти яких проводиться вакцинація, можуть призвести до розвитку ускладнень, інвалідності та навіть смерті.

Вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до 1,5 років. Дитину необхідно захистити від інфекційних захворювань до того, як вона почне активно контактувати спілкуватися з іншими дітьми в дитячому садку або на ігровому майданчику.

Слід пам'ятати, що кожна дитина повинна бути вакцинована. Бувають випадки коли дитина може пропустити вакцинацію, в тому числі і за медичними показаннями, продовжити проведення щеплень можливо надалі за індивідуальним графіком вакцинації, який складе лікар для дитини.

Робити щеплення дитині чи ні — проблема, що хвилює нині всіх свідомих батьків.

Батьки мають володіти достатньою інформацією, щоб зробити правильний вибір. На медичних працівників, які проводять щеплення, покладено обов’язок щодо надання об’єктивної інформації про ефективність профілактичних щеплень та про можливі поствакцинальні ускладнення передбачено статтею 12 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Зокрема, батькам корисно знати й про наслідки відмови від щеплення. Окрім небезпеки інфікування, це може завадити влаштуванню дитини в дитсадок або школу.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідувати дитячі заклади заборонено. Якщо щеплення було проведено з порушенням визначених календарем строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації консиліум відповідних лікарів може дозволити відвідування дитиною навчального закладу.

Також варто знати, що можуть заборонити в'їзд до країни, перебування в яких, згідно міжнародних медико-санітарних правил або міжнародних угод, вимагає наявності певних профілактичних щеплень.

Отже, правом батьків і всіх громадян є отримання від медичного працівника повної інформації про небезпеки інфекційних захворювань, необхідності проведення профілактичних щеплень, наслідки відмови від них, можливі поствакцинальні реакції й ускладнення.

На вас покладається відповідальність за прийняте рішення – чи бути дитині захищеною від інфекції, щепленою або хворіти із загрозою важких наслідків захворювання.

Олеся ДУБИНА, в.о. заступника головного лікаря комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів»

Коментарі
10 Травня 2017, 22:25
ця вакцина індійська не якісна без інструкції і після вакцини дуже тяжко діти відходять. зробіть своїм дітям і внукам таку вакцину! а на наших дітях експеременти ставити не треба!!!!!!!!!!!!!!!!
13 Травня 2017, 19:57
Кожна дитина має право на освіту.І вакцинацинована вона чи ні ,цьому завадити не може
Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром