Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Про що говорили любомльські освітяни з міністром освіти

15:12 18.08.2016
540

26 липня Василь Стрільчук, начальник відділу освіти Любомльської РДА, Марія Мельниченко, інспектор відділу освіти, Наталія Даниш, директор Забузької ЗОШ І-ІІІ ст., Оксана Романюк, заступник директора Любомльського НВК ім. Наталії Ужвій у складі делегації від Волинської області мали робочу зустріч з Лілією Гриневич, міністром освіти України, яку зініціював та організував народний депутат Ігор Гузь.

Що вдалося почути та обговорити під час зустрічі, розповіла Оксана Романюк.

«Зустріч відбулася в приміщенні міністерства. Всіх хвилювало питання функціонування шкіл із малою наповнюваністю учнів, яке й озвучив начальник відділу освіти Любомльської РДА Василь Стрільчук.

Лідія Гриневич повідомила, що за рішенням місцевих органів влади такі школи повинні припиняти своє функціонування, а учні довозитися до навчального закладу. Там вони отримуватимуть якісну освіту та користуватимуться іншими навчальними послугами, до яких у них буде доступ у школі І-ІІІ ступенів. В іншому випадку учнів чекає індивідуальне навчання, а це 8 годин на тиждень для вихованців 5-9 класів. Тому рішення – за батьками, які усвідомлюють переваги навчання дитини у школі. Навчальний заклад І ступеня фінансуватиметься в будь-якому випадку, навіть якщо це буде «школа одного вчителя.

Також обговорювалися зміни, що чекають галузь із прийняттям нового Закону про освіту, який уже пройшов читання у Верховній Раді. Його затвердження народними депутатами має відбутися восени.

Ставилися питання про атестацію та сертифікацію вчителів. Остання форма визначення рівня кваліфікації педагога спочатку проходитиме добровільно та існуватиме паралельно з традиційною атестацією. Сертифіковані вчителі матимуть додаткову надбавку оплати праці (орієнтовно 20%). Пізніше до процесу будуть залучені всі педпрацівники, це буде показником «відповідає чи не відповідає займаній посаді» людина, яка працює в освітній галузі.

Зазначено, сертифікація проходитиме у формі ЗНО, однак розробляються механізми, що дозволять оцінити не лише знання вчителем навчального матеріалу зі свого предмета, а і його рівень володіння різними методологічними технологіями. Складність у тому, що до категорії педагогічних працівників входять не тільки педагоги.

Також очільник освіти повідомила, що спільно з Міністерством фінансів ведеться обговорення бюджету на 2017 рік.

Лілія Гриневич підкреслила, що учитель повинен прирівнятися в тарифній сітці до викладача вищого навчального закладу, щоб, хоча б таким чином, забезпечити підвищення рівня заробітної плати педагогів у наступному році.

Розмова тривала більше години. Кожен отримав відповіді на свої питання. Від себе скажу, наш діалог був відвертим, у ньому взяли участь працівники різних департаментів міністерства, так як окремі питання міністр делегувала тим людям, які безпосередньо ними займаються.

Дякую людям, які сприяли цій зустрічі, були з нами відвертими, пропонували конкретні способи вирішення проблем наших закладів. Усім гарного початку навчального року».
Коментарі
23 червня
Вчора
21.06.2018
20.06.2018
19.06.2018
18.06.2018
17.06.2018
16.06.2018
15.06.2018
14.06.2018
13.06.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин